Портал » Начало форум » Гараж » Технически кът

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: С какво гориво караме в България?
МнениеПубликувано на: Чет Юли 30, 2015 4:39 pm

Аватар

Извън темата:
Повечето нови продукти лансирани на нашенския пазар в началото са със сносно качество, но само за един определен период от време, така че зареждайте смело, докато е прясно горивцето :turbo

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 30, 2015 5:16 pm

Аватар

Автомобил: 9-3 2002 2.2 tid
Зареждам навсякъде и по всяко време :lol: Скоро си извадих карта на ромпетрол с 8 ст. отстъпка на литър и засега съм там. Не намирам никаква разлика в горивото. Добавка сипвам само зимата и тогава май усещам разлика, може и да си внушавам. Всъщност само на шел не зареждам, нз защо :roll:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 30, 2015 8:28 pm

Аватар
багериста
багериста

Автомобил: SAAB 9-5 2.0Turbo-Deviltune custom stage
Поне две години поред зареждам багера си с дизел от Круиз. Не е лоша нафтата,зимата нямам проблеми. Напоследък обаче забелязах,че започна да пропушва повече,а и максималната скорост на придвижване падна с няколко километра ( не е смешно изобщо,особено когато за теб има колона от 25 автомобила и ти нищо не можеш да направиш,за да ги пуснеш). Вчера обаче напът ми беше едно ЕКО,и реших да досипя в 120-литровия си резервоар дизел,от обикновеният. Досипах 45 литра,днес вече усетих разликата. По-малка димност от комина (ауспуха)поивече динамика и повишена скорост на придвижване! Друг въпрос е с колко са ме излъгали в литрите. Те ги умеят тези работи :lol:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 30, 2015 8:38 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9000 AERO Deviltune custom Stage
Ясене и на Круиз,и на Газпром и Еко,навсякъде лъжат с количеството,особенно с газта...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 30, 2015 9:46 pm

Аватар
багериста
багериста

А,убеден съм за ГАЗта. Там сякаш е най-нисък контрола,ако изобщо такъв съществува де...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 30, 2015 9:58 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-3 2.2 SS
Преди около месец и нещо започнах да сипвам нафта от Круиз, като след около седмица осезаемо почна да пуши доста черен дим. Реших че проблемът идва от вакумните маркучи и набързо отидох при Ванката. Той погледна и установи, че става въпрос за лоша нафта. Продължих да сипвам вече от ромпетрол и пушенето спря.
Когато веднъж питах един служител на Круиз, дали им е ок нафтата, той отвърна: "ами става горе-долу". да си призная бях доста озадачен от отговора му.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 08, 2015 11:02 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-3 2.2 TID
Аз да ви кажа сега за разликата между българския и британски дизел. В България от както имам СААБа февруари месец, съм изгорил около 300-400 литра нафта. Двигателя беше по-шумен и вибрациите бяха по-силни. Примерно ако съм на място със запален двигател, целия треперех. Като цяло мотора беше груб. В англия съм вече от месец и половина и зареждам всеки път от скъпия дизел. Значи мога да кажа, че всички вибрации изчезнаха, на свободна само чуваш че мотора работи, но не го усещаш. В движения работи по мазно отколкото с БГ дизела. Много съм доволен! Не знам какво толкова грешно има в нашенските горива, но разликата е голяма!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 09, 2015 3:21 am

Аватар

Автомобил: SAAB 9-3SS MY'03 2.2TiD
За съжаление грешното в случая е, че се намираме е България. За да стигне горивото до теб, в бензиновоза минава през още няколко междинни места, като на всяко от тях се източва част от що-годе качественото гориво и се допълва с някакъв боклук(мазут, дзифт и разни долнопробни деривати) , ей така за да не сме капо (това са ми го казвали шофьори на такива камиони) . Представи си накрая какво идва до крайния потребител?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 09, 2015 1:25 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 900NG; Opel Zafira 1,9cdti
София-Бургас-Варна-Велико Търново-София - 980км/54л. аеро дизел...разход колкото и с обикновения! За мен не е по-икономичен, но дано поне двигателя се чувства по-добре :D

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 09, 2015 6:07 pm

Аватар

Автомобил: saab 9-3ss-vector 1.9tid 110kW
вчера заредих пълен резервоар - т.е. допълних това което имам - машинката на еко прекъсваше, някакви цифри прескачаха и с не светнала лампа побрах 50 литра... предупредиха че машинката не изключвала и оливала, т.е. казах да спрат - а то можеше и още да продължи. засега съм минал 300 км - не усещам разлика в поведението на автомобила, да видим за консумацията как ще е, но и там не ми се види подобрение ако съдя стрелката на уреда. продължавам си с ромпетрола

proud saab owner since 02.2013

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 09, 2015 7:54 pm

Автомобил: 9-3 TID 99', 9-5 TID 03'
Избягвайте обикновения дизел на ЛУКойл по морето. Преки впечатления - пътя Бургас --> Царево. Заливам няколко пъти ( като се замисля миналата година беше същото , но тогава бях с опела) , нафтата е невероятно зле. Не знам какво и "баят" по крайбрежието , но колата все едно губи 15-20 КС иначе разхода е същия.
Залях в София ( на Ботевградско ЛУК ) преди няколко дена - ами все едно е друг автомобил. Същото се потвърди и от още двама човека , които направиха същият маршрут. Всичките ДВГ-та бяха 2.0 или 2.2 дизел на опел.
Пробвах АвиоДизела на ЕКО - на другата машина , ами не усещам разлика .. може би една малка идея по-добре ( а може и да си внушавам).

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 09, 2015 9:46 pm

Аватар
багериста
багериста

Ромпетрол отдавна не е румънски!
Разочарован съм от дизела на Круиз,и го разбирам все повече след някоккото допълвания на резервоара с нафта от ЕКО. Не съм съвсем сигурен дали ще сипвам от там и бензин на колата. Това не ме учудва,в нашата страна всичко хубаво е временно и се разваля по "дифолт" след време...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Авг 09, 2015 11:13 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 AERO'03 10x to the Devil
lev4eto написа:
Аз да ви кажа сега за разликата между българския и британски дизел. В България от както имам СААБа февруари месец, съм изгорил около 300-400 литра нафта. Двигателя беше по-шумен и вибрациите бяха по-силни. Примерно ако съм на място със запален двигател, целия треперех. Като цяло мотора беше груб. В англия съм вече от месец и половина и зареждам всеки път от скъпия дизел. Значи мога да кажа, че всички вибрации изчезнаха, на свободна само чуваш че мотора работи, но не го усещаш. В движения работи по мазно отколкото с БГ дизела. Много съм доволен! Не знам какво толкова грешно има в нашенските горива, но разликата е голяма!

Може би не си събрал достатъчно статистика още, но този мотор работи доста различно в студено и в топло време, така че е редно да отчетеш и това. Зимата си тресе, лятото е доста по-приятен и на място. В БГ ти препоръчвам да сипваш добавка през около 2000 км, има разлика.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 10, 2015 11:21 pm

Автомобил: N/A
По мои наблюдения горивата в България са два вида - лоши и много лоши!
Преди няколко години работата ми беше свързана с горива и няколко от най-големите вносители, както и единствения производител. Всички вериги продават основно гориво от Лукойл, това е напълно естествено. Някои от вносителите имат количества от Румъния, Гърция и рядко от Турция и Украйна! Това важи за съответните части на България, покрай границата. Тоест гориво от Гърция може да има в югозападна България или от Румъния в североизточна. Всеки си прави сметката покрай транспортните разходи! Говорим за легалното гориво, контрабандата е една друга тема!
Та, основното гориво е от Лукойл и не може да се похвали с кой знае, какви качества...! Лични наблюдения имам основно върху дизела. Зареждал съм от всичките вериги, както и от малки бензиностанции! Зимата, естествено се усеща най-много! Вземал съм абсолютно чисти туби, в които е имало технически етилов спирт и съм ги пълнил с по 25 литра дизел, няколко пъти и бензин. Оставям ги в мазата и някои са престоявали по месец, че може и повече... На дъното се образува една такава лигава и пихтиеста утайка, която се точи, като сопол! Това за мен означава, че в горивото има разтворени някакви други по тежки фракции, които в общия обем на горивото на пръв поглед не се забелязват, но се утаяват за по-дълго време. В комбинация с биодизела, който се добавя заради еко-нормите означава, че в горивото има не по-малко от десетина процента други примеси! Няма как да не се отрази на един съвременен двигател! Отделно всеки един търговец, може да прави, какви ли не комбинации, защото контрол няма почти никакъв! Това, че веригите продават такъв или онакъв дизел, дето бил много голяма работа, според мен си е чиста реклама и някакви добавки, които до някъде компенсират посредственото гориво от основния производител, но не и всичко!
Лично за себе си гледам да зареждам от бензиностанцията на един мой добър познат. Не за друго, ами защото е дребен търговец, който сам ходи до Бургас да си взема горивата и знае, че няма право на грешки! Веднага ще се разчуе, че му е лошо горивото и половината му клиенти са избягали! Добавям си 250-300 грама двутактово масло на пълен резервоар и зимата една добавка на Фукс (синя) и не съм имал проблеми и в най-големия студ, нито проблеми с дюзи! На година имам около 30 хил.км. с колата си. Колата ми в момента не е с ДПФ филтър и там вече не знам, как ще се отрази на тоя филтър. Мисля си, че единствено за по-добро може да се добавя бездимно двутактово масло, малко по-скъпо е от добро минерално!
Всеки, който е пътувал към западна Европа, може би е усетил, че след Словения или Унгария, колата му започва да върви по друг начин...! Ами така е! И разхода спада! Засичал съм го, с около 0,8 л./100км. по-малко! Това, че двигателя утихва и работи по-равномерно е гарантирано! И то, за обикновениия дизел, не за по-скъпите им, които са с около 10-15 цента нагоре, спрямо стандартния!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 11, 2015 7:22 am

Аватар

Автомобил: Saab 95 2.3t
При разговор с познат работещ в нефтозавода, сподели че дизела който произвеждат едва едва покрива нормите за Евро4, и то не винаги, представете си какво се случва с коли работещи с дизел Е5. Така че дори и да сте съвместен търговец шансовете да предложите качество са минимални.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Гараж » Технически кът

Напиши нова тема Отговори на тема