Портал » Начало форум » Гараж » Технически кът

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Saab
МнениеПубликувано на: Съб Май 23, 2009 1:05 pm

Аватар

Бях на една ръка разтояние от мечтания Сааб 9-3. Развихри се световната икономическа криза и сега си останах само с мечтата.
Кандидат съм за Сааб 9-3 , без значение с колко врати е , но да с ДВГ 2.2TiD.
Преди години карах няколко пъти колата на приятел . Сааб 900 2.0Ti , около 185 к.с. беше внесена от Кувейт. Страхатна кола за годините си / 1994г / . С 2 врати, толкова големи , че дори влизаха почти под колата. Като се отвореше врата, сякаш няма праг . И този контактен ключ между предните седалки ...
Красота! :D

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: За закупуването на употребяван автомобил Сааб !
МнениеПубликувано на: Нед Авг 23, 2009 1:04 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
След прочитането на тази тема преди около година, когато си търсех кола, реших да си купя Сааб.......и се оказа, че купих Сааба на автора на темата :lol:Сашо,със сигурност не си я писал напразно!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 17, 2010 5:09 pm

Автомобил: Saab 9000
Написаното е истина - знам го от опит .Първо си купих колата , а после взех да чета форуми . Радвам се ,че има хора отделили от времето си и са писали по темата . Бъдете здрави .

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 01, 2012 8:18 pm

Здравейте аз не бях прочел това но от вчера имам SAAB 900 97г

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Супер зказване.
МнениеПубликувано на: Вто Ное 13, 2012 12:48 pm

Автомобил: saabe93 2,2Diesel 2004
pink написа:
Браво и най-вече, да не се слуша чалга в СААБ :lol:
Моля всички, които са почитатели на чалгата---не си копувайте СААБ--той няма да ви подхожда , а Вие още повече няма да стоите добре в тази кола :tease

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 13, 2012 4:46 pm

Автомобил: saab95 2.3 Hirsch Perfomence
имам приятел датчанин и преди 15-16 години ми каза следното ние датчаните не обичаме шведите но колите им са най-добрите.Запомних го и след много време си купих Волво с80 след три години по преценка на сина ми си взех 95 2.2 дизел 2004год. след още една година по погрешка си купих 95 2.3 бензин хиршнат 2001год.Жена ми ми казва да не греша повече.Това е колата за мене и сина ми . Невероятно точно отговаря на стила ми на живот и мислене защото Сааб е начин на мислене преди всичко и след това емоция.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 09, 2014 6:44 pm

Аватар

Автомобил: Saab 900S NG 2.0
Прекрасна тема.Истина от край до край.
За здравината.комфорта,бързината и качеството се убедих зад волана на 9000 2.0 89год
Затова отново погледнах към Сааб но този път към 900NG 2.0
Най-голяма усмивка предизвика слушането на музика в Сааб...
Не съм мяркал до сега някой с тази марка да слуша гарги с по едно име и една каруца силикон...
Благодаря на автора за темата и усмивката.
Поздрави!
Дани

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 30, 2014 2:31 am

Аватар

Автомобил: SAAB 9-3, SAAB 9-5
Описанието на СААБ определено пасва. За първи път си купих собствен СААБ, когато живеех в САЩ, и не къде да е, а във Vail, Colorado. Незнам дали сте запознати, но Vail PD са карали СААБ цели 30 години до 2005 година. В САЩ СААБ е култова кола. Та моята беше 1999 9-3 2.0 Т със 185 коня. Бях адски доволен, даже веднъж един мангал (мексиканец) се опита да ми се опре със своя Escalade, но не би. Показах му на какво е способен малкия звяр. Тогава качвах нагорнище по магистрала с 230 км/ч!!! Аз самият направо се изумих. Помислих, че ще ми гръмне мотора, а той просто спря да поема гориво на 7200 оборота!!! Наистина и се чувставах много сигурен в тази кола. След известно време друг манго ме тотално с камиона си на един паркинг. След това си купих един от Флорида, хубав, 205 конен, но на 75 мили от Тампа просто хвърли мотор. Онзи ми върна парите, прибрах се във Vail и приключих със СААб за известно време.
През 2010 дойдох в Германия за постоянно и малко след като събрах пари естествният избор пак се падна на СААБ, но този път дизелов. Попаднах на кола- приказка. Обслужена, карана наистина от един старец, оригиналният талон ми беше в ръцете. Бях много доволен. Регистрирах го с български номера и тогава започна кошмара тук. То не бяха постоянни спирания, тормоз, глоби за глупости и за капак ме спряха веднъж митничари и ме накараха да платя немски данък на бълграска кола!!! Когато ми пратиха честитка да си платя данъка и за следващата година, просто се отказах и го дадох на баща ми. Оттогава в във България сменили сме само тампон на скоростната кутия, един носач и лагерите на аморторесьорите за цели 3 години!!!! И това по българските пътища!!! Сега карам БМВ 525д, но мисля да го продавам и да си купя СААБ отново, защото за мен е най-добрата кола, надеждна и е различна със външният си вид. Частите са изключително качествени, колата е изработена перфектно и дава невероятно чувство за сигурност, дори при вискоса скорост, това не мога дори да го изпитам със сегашният ми кораб, все ме притеснява нещо, а СААБ не.
Исках да споделя просто впечатленията ми от СААБ, а и виждам, че и във България има много запалени фенове :D . Аз обичам колата, както е излязла от завода, не обичам да се кичози много много. Понякога дори не фабричните джанти мноооого ме дразнят на която и да е кола, а на СААБ джантите са нявероятно красиви. Толкова от мен

Поздрави от хладен Мюнхен

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 30, 2014 1:15 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: hybrid
svilko написа:
Описанието на СААБ определено пасва. За първи път си купих собствен СААБ, когато живеех в САЩ, и не къде да е, а във Vail, Colorado. Незнам дали сте запознати, но Vail PD са карали СААБ цели 30 години до 2005 година. В САЩ СААБ е култова кола. Та моята беше 1999 9-3 2.0 Т със 185 коня. Бях адски доволен, даже веднъж един мангал (мексиканец) се опита да ми се опре със своя Escalade, но не би. Показах му на какво е способен малкия звяр. Тогава качвах нагорнище по магистрала с 230 км/ч!!! Аз самият направо се изумих. Помислих, че ще ми гръмне мотора, а той просто спря да поема гориво на 7200 оборота!!! Наистина и се чувставах много сигурен в тази кола. След известно време друг манго ме тотално с камиона си на един паркинг. След това си купих един от Флорида, хубав, 205 конен, но на 75 мили от Тампа просто хвърли мотор. Онзи ми върна парите, прибрах се във Vail и приключих със СААб за известно време.
През 2010 дойдох в Германия за постоянно и малко след като събрах пари естествният избор пак се падна на СААБ, но този път дизелов. Попаднах на кола- приказка. Обслужена, карана наистина от един старец, оригиналният талон ми беше в ръцете. Бях много доволен. Регистрирах го с български номера и тогава започна кошмара тук. То не бяха постоянни спирания, тормоз, глоби за глупости и за капак ме спряха веднъж митничари и ме накараха да платя немски данък на бълграска кола!!! Когато ми пратиха честитка да си платя данъка и за следващата година, просто се отказах и го дадох на баща ми. Оттогава в във България сменили сме само тампон на скоростната кутия, един носач и лагерите на аморторесьорите за цели 3 години!!!! И това по българските пътища!!! Сега карам БМВ 525д, но мисля да го продавам и да си купя СААБ отново, защото за мен е най-добрата кола, надеждна и е различна със външният си вид. Частите са изключително качествени, колата е изработена перфектно и дава невероятно чувство за сигурност, дори при вискоса скорост, това не мога дори да го изпитам със сегашният ми кораб, все ме притеснява нещо, а СААБ не.
Исках да споделя просто впечатленията ми от СААБ, а и виждам, че и във България има много запалени фенове :D . Аз обичам колата, както е излязла от завода, не обичам да се кичози много много. Понякога дори не фабричните джанти мноооого ме дразнят на която и да е кола, а на СААБ джантите са нявероятно красиви. Толкова от мен

Поздрави от хладен Мюнхен

евала колега, наблизо си, виж моя аватар! :laughing
дай на лично, ако искаш някакви координати да изпием по бира :alkohol някой път, като минавам покрай Мюнхен и да си пошпрехаме за SAAB. :signsaab:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 20, 2016 2:36 pm

Аватар

Автомобил: Saab 93 1.9tid 2005г
Браво,RAWICK!!!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Май 22, 2019 1:16 pm

Автомобил: Saab 93
Здравейте,
За да не отварям нова тема реших да потърся съвети тук.
Насочил съм се към смяна на моя 9-3 OG с 9-3 новата генерация. Та от известно време чета наляво и надясно позитиви и негативи, на какво се обръща внимание при модела, къде обикновено са проблемите и т.н.(изчетох и доста мнения на колеги в щатите, които не ми се струват много релевантни по обясними причини)
Насочил съм се към по-скоро към дизеловия двигател 1.9 (2006-2008 старата маска) като ми е интересно какво ще кажете относно скоростната кутия - надеждна ли е автоматичната или като олдскуул персонаж да си заложа на ръчката?
Друг въпрос има ли чувствителна разлика между 120 коня и най-четсо срещания 150 конски сили, освен очевидните 30 кончета?
Друго нещо, което ми направи впечатление е таблото на колата, доста негативни мнения за първите модели до 2006 (края) когато сменят таблото с доста по-качествено (като пластмаса) , според мнения, които изчетох.

Ще се радвам за съвети и мнения по темата, докато си оплаквам още стария джентълмен :( :)

Благодаря,

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Май 25, 2019 11:21 am

Аватар

Автомобил: Saab 93 Aero Convertible , Saab 93 2.2 Tid
Какво му е на старото OG?Новите спортседани са си чудесни коли, а дизела с автомат е доста добър, но след поправка и чипосване! Разбира се не може да се сравнява с бензините...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Май 27, 2019 1:32 pm

Автомобил: Saab 93
Тази поправка, която визираш за чипосването и софтуера ли става въпрос? Иначе ми трябва по практичен автомобил, затова съм се насочил към дизела - ще се кара предимно градско в София. Относно мощността 120 конски сили/150 конски сили, понеже харесах 1-2 обяви с по-малкото коне и ме интересува дали се прадставя добре, понеже препоръките са предимно към 150 конски сили. Също за таблото, някой ако има впечатления, толкова ли е некачествено на ранните модели?
Иначе за OG има проблем с климатика, който вече ми струва колкото целия автомобил - 3 ремонта и все се губи фреона. (+ имам и натиск от 3-то лице за по-нов автомобил : :cry: )

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Май 27, 2019 5:43 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9000 2,0 Turbo '95
schmeiser написа:
Тази поправка, която визираш за чипосването и софтуера ли става въпрос? Иначе ми трябва по практичен автомобил, затова съм се насочил към дизела - ще се кара предимно градско в София. Относно мощността 120 конски сили/150 конски сили, понеже харесах 1-2 обяви с по-малкото коне и ме интересува дали се прадставя добре, понеже препоръките са предимно към 150 конски сили. Също за таблото, някой ако има впечатления, толкова ли е некачествено на ранните модели?
Иначе за OG има проблем с климатика, който вече ми струва колкото целия автомобил - 3 ремонта и все се губи фреона. (+ имам и натиск от 3-то лице за по-нов автомобил : :cry: )

SAAB- градски автомобил??? :turbo :laughing

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Гараж » Технически кът

Напиши нова тема Отговори на тема