Портал » Начало форум » Гараж » Технически кът

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: KENWOOD CD Changer CD TEXT
МнениеПубликувано на: Чет Апр 04, 2019 8:28 am

Автомобил: Saab 9⁵ ARC MY04 Auto
Здравейте колеги!
Питанката ми е към онези от вас, които имат 6-дисков CD changer в багажника. Доколкото ми е известно се слага на 9³ до 2003-та година (последната година май се слага само на кабриото, че оттогава тръгва новата платформа) и 9⁵ до 2010-та.
Имате ли CD TEXT от Audio CD-тата и конкретно от записани дискове, че повечето фабрично-пресовани нямат, или просто песните са Track 01 и прочее?
Също ако може, споменавайте с какъв HeadUnit сте! Т.е. дали текста излиза на екрана на навигацията или на SID-а.

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: KENWOOD CD Changer CD TEXT
МнениеПубликувано на: Чет Апр 04, 2019 9:12 am

Аватар

Автомобил: Saab 93 SS Vector 1.9 TiD MY `05
Нямам changer в багажника, моето е single CD player. CD Text- а го имам на записани дискове. С ICM3 съм и текстът излиза и на дисплея на навигацията и на SID-a.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 04, 2019 11:14 am

Автомобил: Saab 93
При мен си пише track 01, track 02....
За мен не е полезно, при положение че .mp3 чете само head unit-a. Отзад 6 диска с по 14-15 песни... тегава работа

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 04, 2019 11:55 am

Благодаря и на двамата, но отново да уточня, че ме интересуват способностите на changer-a от първите поколения 9³ и 9⁵. При по-новите е ясно, че нещата стоят другояче.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 04, 2019 12:09 pm

Здравейте, и аз искам да питам нещо по темата. И аз имам същия чейнджър в колата. В книжката пише, че не е препоръчително да се слагат cd-rom дискове в чейнджъра, защото загрявали.

NOTICE
Do not use writeable CDs in your Audio
System. In certain cases, this type of CD
is only suitable for home use and can
therefore cause operational problems
(overheating).

Някой имал ли е подобен проблем досега?

Благодаря

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 04, 2019 12:21 pm

Това някак съм го пропуснал покрай „очите“ си. При мен почти всички дискове са такива и засега не съм имал случай системата да докладва грешка, но я експлоатирам сравнително от скоро — по-малко от ½ година и на интервали до максимум 3 часа. Не знам ако един и същ диск се върти 8 часа, какво ще стане, но затова хората са си написали предупреждение, за да се застраховат. Все пак изразът „In certain cases“ не гарантира проблем във всеки случай. Но занапред ще имам едно наум и ще си подбирам марката на дисковете (в момента изпразвам един шпиндел Verbatim), както и ще проверявам, когато се сетя температурата на даден диск след употреба.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 04, 2019 4:46 pm

Аватар

Автомобил: 93 MY99г 2.2TiD-150hp;9-5 Aero MY01
Има разни разсъждения по темата и стандартната препоръка да се записват на ниска скорост дисковете и явно идва от това, че купешките албуми са матрични и по-силно отразяват лазерите. (Помня, че от head unit-а на 9-3ката ми излизаха много горещи записваните от мене при повечко слушане дори и да съм записвал на ниски скорости).
Явно става по-горещо, но уж не трябва да е проблем осве нако човек не живее и кара из много горещи региони!

The actual reason for it is that cd-r's are recorded via a laser vs commercial cd's which are pressed, the pitting reflectivity is lower on the cd-r meaning that the laser gain has to be increased in order to maintain proper tracking. This increase in gain shortens the life of the laser and "can" cause the unit to overheat. (on units that weren't designed for cd-r's at least, this is also why you find a lot of older players don't work well with cd-r's) Best practice is to record them as track at once mode and at the slowest speed that you can tolerate recording them at. I usually record all my audio cd's at 4x speed so that they work with all my vintage cd-players. (too fast recording and they won't even read the TOC & changing to disc at once tends to make them skip) Best discs i've ever used are TDK CD-RXG for audio as they work in everything i've tried.

Източник:
http://www.uksaabs.co.uk/UKS/viewtopic.php?f=4&t=2484

А ето и защо е добра идея да се записват на по-ниска скорост аудио дисковете!
https://www.soundonsound.com/sound-advi ... difference

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 04, 2019 9:57 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
На 9-3 стара генерация записвани дискове излизаха като от фурна топли и генерираше грешка. Не винаги, но често. С оригинални нямаше проблем.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Гараж » Технически кът

Напиши нова тема Отговори на тема