Портал » Начало форум » Клуб Saab » Клуб Saab България

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 09, 2008 6:43 pm

Аватар
Да опознаем Saab!

Предлагам да се въведат ограничения за новорегистрирани потребители.
Например да не може да се пуска нова тема до десетина дни след регистрацията. Да не може да се пускат повече от 2-3 мнения на ден до десетина дни след регистрацията.
Друг е въпросът, ако новият потребител има препоръка от член на клуба.
В дадени раздели само член на клуба да може да пуска нова тема. Трябва да има респект към по-сериозните теми. Идно е да пуснеш нова тема в "Новини", а съвсем друго е да пуснеш нова тема в "Тунинг".

Изхождам от мотивацията на потребителите. Пример за мотивация на потребител: Не ми трябва регистрация. Появява се проблем с колата. Спешна регистрация и нова тема. Защо иначе напразно да се регистрирам и да участвам в сааберския клубен живот, като нямам проблем с колата?

Да продължавам ли в този ред на мисли?

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 09, 2008 7:32 pm

Аватар

от доста време искам да похваля всички във този прекрасен форум,но се притеснявам да не остана криворазбран и все пак със голямо благодаря на всички(особенно на тези от първите регистрирали се),че през годините сте успели да запазите добрия тон и равнопоставеност и наистина според мен това е най-възпитания и културен форум :D няма да споменавам за други форуми където дори съм регистриран,но сааб-клуб е далече пред останалите,които съм посещавал :D :D :D единственото притеснение ми е да не стане скучно и безинтерестно,ако се въведат строги правила и ограничения,но неминуемо със увеличаването на количеството се губи качеството и може би по-добре скучно отколкото тъпо,а за сега спирам и се надявам всичко да стане по-по-най :D :D :D

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 09, 2008 9:35 pm

Аватар
Да опознаем Saab!

Почти ежедневно модераторският екип премахва теми, пуснати от току-що регистрирали се потребители с цел спам, реклама, маркетинг, продажби, сондиране на обществено мнение и т.н. За сааберите е по-добре да се затрудни пускането на нови теми. Модераторите се задъхват от работа, защото форума се разрасна. На никой не му се става модератор (освен на Дракончето), а всеки иска да се наслаждава на спокоен и приятен форум.

Когато новорегистриран потребител не може веднага да пусне нова тема, а има проблем за решаване, ще потърси из форума за подобно описан проблем. По този начин ще вземе отношение в стара тема, вместо да отваря нова тема. По-добре е да има една изчерпателно развита тема, отколкото десетина неизчерпателни теми за същия проблем.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 09, 2008 10:38 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9000 CDE 1996 Custom Stage by Red_Devil
Напълно съм съгласен със sluchaen_fen относно това, че е по-добре една тема да се развие и довърши, отколкото да се пускат много със сходно съдържание.Така форумът ще стане по-прегледен и по-лесно ще се търси из него. Дали, обаче начина е с ограничаване правата на новите потребители аз лично не мога да преценя.Може би има и затова право.Все пак той разглежда нещата и от модераторска гледна точка.Аз лично вярвам в свободата на мненията и пускането на нови теми, но за съжаление много често се тръгва по лесния начин вместо да се попрочете тук там и форума.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 10, 2008 11:28 am

Аватар
turbo cornpressor
turbo cornpressor

Автомобил: 9000 CDE Nordic, 9-5 Vector Combi
Не искам да ограничавам никого в този форум. Винаги съм бил привърженик на свободното общуване и правото на глас. Ще добавя нова точка в условията за регистрация, където ще бъдат описани условията за рекламиране в този форум.
Вярвам, че дори и с двама-трима модератори форума ще се справи добре, т.к. сме интелигентни и възпитани хора, и досега не се е случвало да има някакво напрежение.
Ако модераторите смятат, че им идва в повече, ще потърся подкрепление, но все пак не смятам, че това е необходимо за момента. Да не забравяме все пак, че това е неблагодарна работа, за която освен това не се плаща (поне за момента)...

Изображение
Where the 900 fits in!

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 10, 2008 7:32 pm

Аватар
Да опознаем Saab!

Искам да заменя израза "ограничаване правата на новите потребители" с израза "интегриране на новите потребители към ритъма на Форума".

Защо новият потребител пуска нова тема в деня на своята регистрация?
- Защото спешно търси помощ. Тогава защо досега е посещавал Форума като гост и не е взимал участие в дискусиите? Защо не е помагал на останалите потребители? Защо не е дал нещо творческо от себе си за развитието на полезните теми?
- Защото има нужда от аудитория. Това са случаите на проучване, презентация, скрита реклама, явна реклама, петиции, наелектризиране на общественото мнение и т.н. Администраторът и модераторите полагат усилия да предпазят потребителите от подобни теми.
- Други причини.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 11, 2008 9:16 am

Аватар
FlyOrDie
FlyOrDie

Автомобил: NG900S B206I
Повечето форуми имат най-отгоре на видно място тема "За новодошлите" или "Прочетете първо това" или нещо такова. Там са събрани общите правила за писане (кирилица - задължително...), правила за поведение (първо чети, после пиши; не обиждай...) и всякакви други такива.
При нас тази тема е скрита в "Съобщения и FAQ" и едва ли някой си прави труда да я чете, доста е дълга. Има в някои раздели теми с правила, но не във всички.
Предлагам при влизането на гост да му се отваря първо тази тема с чекбокс "съгласен съм" най-отдолу, както и при първа регистрация...

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 11, 2008 3:00 pm

Аватар

извинявам се за намесата, но понеже ми харесва форумът и саабския дух взимам отношение.
каквито и чекчета да се сложат, където и да излиза темата пак няма да се чете и прескача. Навсякъде има поставени правила, които са подобни и които се подминават като досадна и скучна тема.
единствено ограничения могат да намалят спама до някъде, но и това не е решение, тъй като мнения се трупат - две три пожелания, няколко забележки и готово, натрупа ни са точките.
колкото до моменталното пускане на нова тема, това си е характера на човека, по лесно е да питаш, отколкото да ровиш търсиш и четеш. Почти всеки новодошел го прави или от незнание или защотото проблемът е описан по друг начин, а често и от мързел.
съгласен съм обаче и със sluchaen_fen че това е къртовски труд и неприятна работа за всеки модератор.
въпросът тук е какво се цели - разрастване на клуба / или форума / чрез привличане на нови хора или ограничаване на потребителите до по тесен кръг. И едното и другото си има плюсове и минуси и не може да се отсече кое е правилно.
Но при всички случаи правила трябва да има и модератор/и трябва/т да се грижи те да се спазват. Който не слуша вън от чадъра. В противен случай ще заприличате на повечето форуми в нета, а това ще е много жалко

Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 02, 2008 7:20 am

Аватар
Just Married
Just Married

Автомобил: 9-5 LeGo Deviltune, Mini Cooper S
А аз имам питане, което при отрицателен отговор моля да се счита като предложение. В галерията могат ли да се качват клипчета? Търсих (макар и по мързеливия начин) да покажа на един канадец аджеба що е български СААБ в действие, но единственото, което намерих беше кратко клипче от прехода до В. Търново. Много исках да му покажа как тежкият и "тромав" 9000 (извинявайте, но не знам чий беше) остави в точка заводското супер-клио.
А е ли е възможно бутончето "наблюдавай тази тема" да се премести някъде на по-видно място, но и така, че да не дразни тези, на които то не им е потребно?
Тенк Ю пипъл и сори, ако с нещо съм подразнил някого! Айде със здраве да си ги караме самолетите!

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 02, 2008 11:16 am

Аватар
turbo cornpressor
turbo cornpressor

Автомобил: 9000 CDE Nordic, 9-5 Vector Combi
Клипове могат да се качват. В интерес на истината има ограничение откъм размер, защото това е галерия за снимки, а не за филмчета. По-добрият вариант е да качиш нещо в youtube, и тук да се пускат линковете.
Иначе за линка за наблюдаване на темите - тези, които го ползват, знаят къде се намира. По-добро място може и да се намери, но е свързано с много разместване. Има един добър принцип, който е приложим за почти всичко - работи ли? - не го пипай!. Понеже форума има вече доста модификации, всяка една допълнителна намеса може да избие на друго място ..... и то не веднага.

Изображение
Where the 900 fits in!

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 02, 2008 2:27 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 R.I.P,9-11 TT,9-5 Aero Deviltuned
Едни примери давате... :lol:
Да не би някой да си мисли,че 9000та е сток? :lol:

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Авг 02, 2008 9:13 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: saab 9000 Deviltuned aero
Ей дайте го това клипче да го видя :D .То сааба не е сток,но пък онази калинка тежи около тон ааа... Майтап да става,иначе въпросното рено беше много готино.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 03, 2008 10:37 am

Аватар

Ах ах какво се случваше след 5000 оборота.. До 7500 ц ц ц ц - осичка..

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Мнения и препоръки за сайта
МнениеПубликувано на: Вто Ное 17, 2009 11:41 am

Аватар
FlyOrDie
FlyOrDie

Автомобил: NG900S B206I
Точно над полето за реклами има едно дроп-меню (ако така се казва) - Преглед. Като се отвори пада върху полето за реклами и ако скрие част от рекламата, проблем - никакъв.
Обаче рекламите на full tilit poker и масла Polytron остават върху менюто и пречат на използването му.
Не че ми е притрябвало толкова това меню, но го забелязах случайно и реших да споделя...
С IE7 съм.

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Мнения и препоръки за сайта
МнениеПубликувано на: Вто Ное 17, 2009 12:04 pm

Аватар
my smile is a rifle

Автомобил: 900NG 2.0t Deviltune custom stage/Svinson
IEто няма ли възможност за използване на ад-блокър?
Реклами ли, какви реклами... B)

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Клуб Saab » Клуб Saab България

Напиши нова тема Отговори на тема