Портал » Начало форум » Клуб Saab » Клуб Saab България

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: IMHO
МнениеПубликувано на: Пет Юни 13, 2008 10:05 am

Аватар

IMHO - или на български според моето скромно мнение, ако ми позволите да го споделя с Вас.

Казвам се Анди и идвам, както може би и други от вас, от един друг автомобилен форум, на фирмата Ауди. Отдал съм му МНОГО голяма част от свободното си време, дори направо си мисля, че граничи с лудостта на моменти :D Там бях още в 2001ва година, когато седяхме под шапката на clubs.dir.bg, като всички останали сегашни големи клубове от сорта на VW, BMW, Opel, Peugeot и други.

Много ми харесва тук по две основни причини: много е спокойно и принципно аудиторията е таква. И двете си имат за мен обяснение и разбира се са взаимно свързани - първото е защото още сте млад клуб и липсват членове и популярност, но другото е поради частицата в самия манталитет, който е заложен в собствениците на всяка една марка автомобил. Примерно в БМВ форума никога не е било спокойно :D Там се кара с вратите напред дори и между под форумите :wink: Ма и това чар, все пак.

Няма да ви губя излишно от времето, ето какво бих искал да споделя с вас, НО безкрайно много ми се иска да не бъда криво разбран.

- форума е прекалено голям, а няма кой да го запълни
Имате повече под форуми, от колкото реално имате нужда. Нещо което не е задължително грешно, но пак според мен, е за този етап ненужно. Ауди форумът претърпя редица реформи и една от тях беше преди 4-5 години да бъде разбит на различни под форуми като се надявахме, че така ще улесним всички. Оказа се, че по това време бе безсмислено, защото имахме прекалено слаба посещаемост и в крайна сметка отново редуцирахме нещата. Мина се време и в момента отново имаме всевъзможни под форуми, така че никога не е късно да добавиш това-онова.

- членски внос
Тук ще съм кратък, защото водите са прекалено дълбоки и лесно може да стане гаф. Само ще кажа, че не познавам автомобилен форум (надявам се все пак да има), който успешно да събира пари от членовете си без това да е минало през безброй проблеми от почти всякакво естество, но дори и това да е задвижено като процес - ВИНАГИ ще излиза някой насреща да разваля настроението с думи "Я някой да даде отчет к'во стана с парите от членския внос????". Това, което ми се иска да кажа е желанието ми да Ви помоля не три пъти да мерите преди да режете, ами 300 пъти да премерите! Факт е, че след дискусия точно по тази тема бе сформиран втори Ауди клуб, нещо принципно абсолютно ненужно и безмислено, но просто доста хора бяха огорчени и решиха да си тръгнат.

Пак да кажа, че написаното по-горе е единствено с целта да ви споделя какво аз съм видял с очите си с надеждата да ви спестя поне една идея главоболие.

Стискам палтци този форум да върви САМО нагоре и никога на страни!

Поздрави,
Анди

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 13, 2008 12:59 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 2007 2.0t, 9-3 2007 1.8t
Благодаря за интересното мнение на колегата от Ауди форума. Доколкото разбирам обаче идеята на Анди (saab), парите за членския внос няма да бъдат отчитани пред членовете на клуба тъй като самия клуб ще бъде доста неформален, което е и идеята. Анди (saab) има интересни идеи как да се харчат парите, а и сигурен съм ще се съгласите че част от тях най-вероятно ще покриват неговите загубени време и нерви за всеотдайната му дейност тук, така че аз лично (не знам още кога и дали ще се присъединя към плащащите) не бих настоявал за отчетност...

Дано имам правилното разбиране за дружеския и непринуден характер на този клуб...

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 13, 2008 2:01 pm

Аватар

Значи и мен принципно ако ме питате, отговор на въпроса "Какво стана с парите?" търпи точно толкова отговор колкото и "Къде ми изчезна темата/мнението?". Всички, които са се регистрирали в даден форум са се съгласили да приемат условията и правилата му. Предполагам и този форум тук, както и други много по-големи, са частна собственост, тоест някой ентусиаст се е нагърбил ДОСТА повече с реализирането на цялата тази идея и НАЙ-малкото заради това заслужава нужното уважение и респект.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 13, 2008 2:08 pm

Аватар
turbo cornpressor
turbo cornpressor

Автомобил: 9000 CDE Nordic, 9-5 Vector Combi
По въпроса с темата/мнението - тук имаме принцип да не се трият теми. Дори да има въпроси и теми, които са "трън в очите за някои", те винаги са оставяни отворени за дискусии.
Единственото изключение са темите с чисто търговска цел, които се местят в скрит раздел, като се дава възможност на тези потребители да си върнат темите по определен начин :burglar:

Изображение
Where the 900 fits in!

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 14, 2008 3:56 pm

Аватар

за да не пиша в горната тема, която мисля, че трябва да е запазена за членовете на сааб клуба, ще споделя малко опит тук. При нас нещата са по официални. Клубът е регистриран като дружество с идеална цел, има си управленски органи - управителен съвет и членска маса, спазват се някои задължителни процедури, като общи събрания, гласувания, официални обяви и тн. Имаме си юрист волвар, който оказва безценна помощ. По този начин нещата са малко по тромави, не винаги приятни и лесно, но доста по организирани и уредени.
По въпроса за членския внос, тъй като тук ще възникнат най много дискусии, при нас е 24 лв за година - 2 лв на месец. Това беше прието на последно общо събрание. Разбира се имаше много дискусии, мнения, препоръки. Решението, с което се определи размера на вноската беше прието чрез гласуване и след отчет за какво са нужни тези пари. Трябва да отбележа, че идеите на Анди са много по различни и по амбициозни и затова неговата калкулация идва в пъти повече от нашата. Нашата такса покрива минимално необходимите средства за поддържане на клуба, стикерите, които имаме, листовките за раздаване и може би още нещо / УС-то може да каже с подрбности /. Но и членовете на клуб волво са повече от тези на сааб. Гледам регистрациите във форума като сравнение.
Винаги ще съществува разделението на плащащи и неплащащи. В крайна сметка това е право на личен избор. Отстъпките, които ние ползваме не са кой знае колко, но и общото мнение, което цари при нас е, че членския внос не се плаща заради бъдещи ползи или някаква далавера, а заради възможността да принадлежиш към една общност, която те кефи и ти създава добри емоции. В този смисъл не се търси материалната изгода, а моралното удовлетворение. Но пак казвам идеите на Адни са много много по големи и амбициозни от това, което е при нас. А и в крайна сметка той е дал много за този клуб, за да му се търси подробна сметка и обяснения.
Аз лично ще бъда от неофициалното присъствие, освен ако не решите да изхвърлите навлеците
Като предложение само - плащанията да се извършват разсрочено, тъй като сумата накуп наистина не е малка.

Успех брат'чеди! :D

Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Клуб Saab » Клуб Saab България

Напиши нова тема Отговори на тема