Портал » Начало форум » Клуб Saab » Клуб Saab България

Напиши нова тема Отговори на тема

Официален или неофициален клуб
Анкетата свършва на Нед Мар 30, 2008 7:39 pm
Да остане така, както е в момента 61%  61%  [ 19 ]
Да се регистрира официално 39%  39%  [ 12 ]
Общо гласове : 31
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 22, 2008 7:35 am

Аватар

да водим дискусии е много добре,но в момента мисля,че въпроса е да или не :? друго,ако иска анди нека да поясни,но според мен вноски ама незадължителни или да има клуб ама да не е официален и др....... или си бременна или не това е въпроса 8)

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 22, 2008 8:15 am

Аватар
Отстранен
Отстранен

Автомобил: saab 9-5 Т и Опел астра дизел с Т
Аз съм за официален клуб вече доста форуми на различни марки сформираха клубове.Вярно е ,че има много допълнителни неща които ще усложнят живота на някои.По този начин няма само Анди да се натоварва за всичко и да си губи свободното време.Колкото до това да ли някои е по по най мисля,че трябва да има контрол за членовете както модераторите следят форума за пишещите в него. :D

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 22, 2008 10:30 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-3 AERO XWD
Моето мнение , че клубът е добре да остане в този си вид в който е в момента.Мисля ,че сме приели Анди за негласен председател без избори и друга бюрокрация.А относно финансирането на сайта винаги ще помагам доколкото мога .

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 22, 2008 12:41 pm

Аватар
Да опознаем Saab!

Ако бяхме клуб на браншова основа (например зъболекари, занаятчии и т.н.), то щяхме да търсим изгода от официална съдебна регистрация.
Ние сме фен клуб. Фенът е страстен почитател.
Феновете може да бъдат почитатели на дадено нещо за цял живот или за даден период от време.

Какво става, когато сааберът си продаде колата и си купи кола от друга марка? Започва по-рядко да посещава Форума. Идва на сбирките, за да си види приятелите. Това, че кара друга марка, не означава, че е фен на тази марка. Битието е друго.

Защо понякога се сменя марката?
Защото човекът желае да опита 4Х4, куатро, спортно купе, немска кола, японска кола, градска кола, луксозна лимузина и т.н.
Обикновено до 55-годишна възраст има тръпка по колите. Всеки сам си смята още колко години му остават да се радва на колите. Средно по 2-3 години се ползва една кола и после се купува друга кола. При по-възрастните колеги може да се окаже, че им остава мераклийски да се кефят на 6-7 коли и след това ще им е безразлично. Такъв колега няма да има мерак да участвува в съдебна регистрация на Сааб клуб. В същото време може да се окаже, че същият колега е баш фен на марката Сааб. Хем обожава марката, хем не е мотивиран за дългосрочно обвързване в съдебна регистрация.
Има други колеги като мен: Разделяш се с един Сааб и плануваш покупка на друг Сааб след 2-3 години, защото до тогава имаш лизинг на други коли и икономически не е целесъобразно да купуваш трета лична кола.

С течение на времето се променят вкусовете и критериите към колите. Ето защо няма гаранция, че след 5 години всички (100% от сегашните фенове) ще останем фенове на Сааб и ще употребяваме Сааб.

Всеки саабер е вид особняк в дадена степен. Хората особняци се стремят към по-голяма независимост и дискретност. Те не се стремят към публични сдружения. Те не искат да посещават всички клубни мероприятия по задължение. Те не искат да пишат любезни мнения по задължение, защото Клубът е свещен.

До тук написах няколко де-мотивиращи фактори за регистрация на клуб Сааб. Тези фактори може да засегнат много малка част от сегашните фенове. Мотивиращите фактори оставям на Анди за пояснения, стига да има нужда от такива пояснения. С други думи съм изразил половината мотивация. Не може наведнъж да изпиша всичко по въпроса. Ще пиша още по въпроса за мотивацията. Затова не оставяйте с впечатление, че с това съм си казал мнението. Ще изчакам Анди да поясни каква обвързаност ще имаме с официалния вносител. Би трябвало СМ да поеме хостинга на сайта. Хостингът е разполагане на сайта на платен сървър. Имаме голям трафик и не ни устройва споделен хостинг. С други думи - трябва ни нает сървър, който струва поне няколко пъти повече. Това са въпроси от компетенцията на Анди.

Моето лично мнение е, че на всяка среща може да събираме пари за развитие на сайта. За изминалите години са направени разходи от Анди и е честно да му помогнем. Текущите разходи са отделно.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 22, 2008 1:24 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-3 AERO XWD
Не мисля ,че трябва да има някакво обвързване с официалния вносител.
Скандинавия Моторс си имат официален сайт.Тук в нашия форум също има място на официалния вносител,където всеки може да пише.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 22, 2008 2:22 pm

Аватар
Да опознаем Saab!

Официалният вносител има огромна полза от нашия клуб. Щом като ни използват, нека да имаме облаги. Това е скрито обвързване, в което не виждам нищо лошо. Правителството и политическата сган са поробени от мафиозките групировки и сме се примирили. Защо да се срамувам, че един бъдещ ден ще сме зависими в дадена степен от спонсор - официален вносител? В този живот всичко се договаря. Предполагам, че Анди е договорил, или може да договори, много неща, които не са за разгласяване.

Знаете, че не съм обвързан с вносителя. Често защитавам неговите интереси, защото имам много горчив опит с друг неофициален хоби-гараж.

Знаете ли как и колко чакам в ТМ-ауто за своите Короли? Притежавам ги от тях като частно лице и не ми обръщат внимание, защото не съм корпоративен клиент. Например няколко пъти купувам свещи и няма кой да ми ги смени. Затова отивам в другия край на София при механик, който веднага за няколко минути извършва смяна на свещите. Правя същия разход на пари (за механик, за GSM, за път в двете посоки), но времето и рискът (от пътуването) са ми в тежест. Такова нещо в СМ не може да се случи. В ТМ-ауто дори не си помислям за безплатни консултации. В СМ по телефона ми предложиха оборотна запалителна касета, за да си придвижа колата. В ТМ-ауто дори не употребяват телефон за общуване с клиенти. Как да не защитавам интересите на СМ от позицията на доволен клиент? В тази тема се дискутира друго нещо и съжалявам, че се отклоних. Жалко, че не съм уговорил бонус от СМ за това, че сега неволно ги похвалих.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 23, 2008 3:49 pm

Аватар
Just Married
Just Married

Автомобил: 9-5 LeGo Deviltune, Mini Cooper S
Легализацията е може би единственият начин да се подсигурим, макар че в тая държава сигурността чрез закони не е 100%-ва. За да се събират пари, трябва да си имаме доверие и трябва да е кристално ясно за какво се харчат те. Съмнявам се, че има някой, който да даде пари, а да не иска нищо в замяна (било то и елементарно предимство, не отстъпка, в сервиза). Тъй като правото никак не ми е сила, като как се регистрира един фен клуб? Като Неправителствена организация с нестопанска цел? Това дава ли право на събирането на такси? В интерес на истината на мен не ми трябват отсъпки и преференции (не че няма да им се радвам :twisted: ). Искам само една карта, на която да пише: "Членска карта на Павел Чанов, Номер 7712" и толкоз.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 24, 2008 9:49 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 900NG; Opel Zafira 1,9cdti
Аз съм за това, клуба да си остане неофициален!За какво са ни карти, табели и т.н. неща........ всичко трябва да излиза от сърцето, а не от изгодата!

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 24, 2008 11:50 am

Аватар
turbo cornpressor
turbo cornpressor

Автомобил: 9000 CDE Nordic, 9-5 Vector Combi
Виждам до тук, че хората, с които се познаваме от повече време и посещават клуба от началото на неговото създаване възприемат клуба в тази форма, в която е в момента. От друга страна "новите" (без да се обижда никой) искат легализиране с цялата бюрократщина и т.н. Напълно разбираем е свежият им ентусиазъм, но явно не си дават сметка, че в този случай много неща ще се променят...

Saab клуб никога няма да съществува в този вид, в който са другите клубове. Не бих допуснал срещите ни да се превръщат в събрания на УС, приемане на нови членове след решение на УС, гласувания, протоколии т.н. По-голямата част от хората в този форум търсят тук нещо съвсем различно. И няма да им го отнемам.

От друга страна разбирам и това, че трябва да се легализират финансите на клуба. Засега има едно доста по-елегантно решение, което ще оповестя след като го съгласувам с адвокати и юристи.

Не ме разбирайте погрешно, но който е присътствал на съвместната среща с клуб VOLVO България знае за какво говоря. Нямам нищо против "братовчедите", но не ми допадна начина на провеждане на срещата им, при която повечето време бе отделено на формалностите по съществуването на клуба откъм юридическа гледна точка.

Ако и при нас трябва да бъде по този начин, мен не ме бройте.

Членство в клуба ще има, но няма да е задължително. Срещу годишен членски внос обаче ще предложа редица неща, които ще получавате като пакет. Смятам това за справедливо решение. По този начин и хората ще получат това, което искат, и аз ще получа необходимата финансова поддръжка.

Изображение
Where the 900 fits in!

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 24, 2008 12:29 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0
И аз съм да остане така както е, има достатъчно бюрокрация в живота ни та да си въвеждаме и ние допълнително.
Цитат:
Членство в клуба ще има, но няма да е задължително. Срещу годишен членски внос обаче ще предложа редица неща, които ще получавате като пакет. Смятам това за справедливо решение. По този начин и хората ще получат това, което искат, и аз ще получа необходимата финансова поддръжка.

Това мисля че е много добра идея. :thumbsup:
Както споменах в темата за Metallica скоро станах член на техния клуб и практиката е всеки член да получава пакет за съответната година, който включва : Клубна карта, Клубен Т-Шърт със различен дизайн всяка година , Абонамент за списанието им и други интересни неща. (Като пристигнат ще ги покажа в темата :D )
Та и при нас може да се приложи това, някакви сувенири или каквото Анди има в предвид, като се изчисли цената им да остават и пари за потдръжка на сайта и други разходи.
:D

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 24, 2008 12:47 pm

Аватар
my smile is a rifle

Автомобил: 900NG 2.0t Deviltune custom stage/Svinson
saab написа:
Ако и при нас трябва да бъде по този начин, мен не ме бройте.

Членство в клуба ще има, но няма да е задължително. Срещу годишен членски внос обаче ще предложа редица неща, които ще получавате като пакет.

Много добро решение!
Мисля само, че е хубаво да се остави опция за свободно използване на форума от страна на не-членове (новодошли, случайни или още нерешили се). Е, без някои "екстри".
Предполагам, че почти всички от "постоянното присъствие" ще са с две ръце за варианта пакет. Наистина, причастността към дадена група е прекрасно нещо, но необходимостта да демонстрираш тази причастност посредством външни институционализиращи прояви (УС, баджове, йерархия и пр.) е, ъъъъ малко нещо комплексарска.
Без да се обиждате...
Искам да кажа кой аристократичен клуб действа на принципа на пионерската организация? Колкото до мен, преспокойно мога да мина без червена връзка и пионерска книжка (образно казано).

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 24, 2008 1:37 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 900NG; Opel Zafira 1,9cdti
Аз съм "ЗА" членски внос /с или без пакети, стига също така да не е по10-20 000лв. , де :D /. Не съм наясно колко му струва като пари хостинга и подръжката на форума, ама щом с реклами не се покриват разходите, ще събираме...... и е много важно Анди да дава отчет за какво харчи паричките :D ......не си ли вЕрваме вече, бре?

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 24, 2008 3:33 pm

Аватар

Автомобил: Saab 900i MY 1989
Това което винаги ми е харесвало в клуба е обстановката, няма по-важни и по-маловажни членове на клуба.Дори аз, които нямам нито книжка, нито Сааб, нито достатъчно познания за автомобилите(аз от тук придобих по-голямата час от сегашните ми знания)и искам и ще уча още много, бях приет като напълно равен, което за мен беше изненада.
Смятам, че членовете и то по-старите(включително и аз) ще подържат духа на клуба ни както е бил винаги, няма да се промени след легализирането ни.
Смятам, че членския внос няма да е проблем, дори и за мен, предполагам, че няма да е много голям и ще има по-гъвкав период на издължаване към клуба.
Според мен е задължително поне членовете на клуба да имат членска карта
с нея ще се легитимираме пред хора който не са от клуба но имат Сааб.
Лично на мен ми трябва, винаги когато вида Сааб и собственика му, се опитвам да го заговоря и като му кажа, че съм от клуб Сааб България той ме изглежда с някакво не доверие защото все пак съм само на 17, ако имах карта мисля, че някак си нещата ще са по-различни.
Ами това е според мен, духа на Сааб клуба ще се запази при всички положения :D

П.П.->За сега не съм гласувал, трябва ми още информация за да разбера +/-

Последна промяна DrakonSSon на Пон Мар 24, 2008 6:32 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото  

Заглавие: Искам паааак!
МнениеПубликувано на: Пон Мар 24, 2008 3:42 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 R.I.P,9-11 TT,9-5 Aero Deviltuned
Нас червеното знаме роди ни....
Изображение

За Шведската кралица и колица!

Винаги готови!

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 24, 2008 11:08 pm

Аватар
Just Married
Just Married

Автомобил: 9-5 LeGo Deviltune, Mini Cooper S
ALL HAIL Анди!!! :notworthy: Съгласен съм на 1000% с всички! Който иска пакет, да си го поръча, който не иска все тая щом е със "шведско" сърце!

We drive together,
We fly together,
Saabers for LIFE!

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Клуб Saab » Клуб Saab България

Напиши нова тема Отговори на тема