Портал » Начало форум » Клуб Saab » Клуб Saab България

Напиши нова тема Отговори на тема

Официален или неофициален клуб
Анкетата свършва на Нед Мар 30, 2008 7:39 pm
Да остане така, както е в момента 61%  61%  [ 19 ]
Да се регистрира официално 39%  39%  [ 12 ]
Общо гласове : 31
Автор Съобщение
 Заглавие: За клуб Сааб България и членуването в него...
МнениеПубликувано на: Вто Мар 18, 2008 10:37 am

Аватар
turbo cornpressor
turbo cornpressor

Автомобил: 9000 CDE Nordic, 9-5 Vector Combi
В последно време все по-често и по-често получавам запитвания относно членуването в клуб Saab България, членските карти и т.н.
Дискутирали сме го вече нееднократно, но все пак ще трябва да предприемем нещо в тази насока. Има два варианта:
- да си останем клуб на тези начала, на които сме в момента - без регистрации, без УС, без касиери, без цялата бюрокрация.
- да регистрираме официално клуб, да свикваме задължителните събрания, да избираме председатели, заместници, касиери и т.н.

Кой от двата варианта предпочитате?

Т.к. все пак един такъв клуб има нужда от средства за да съществува в която и да е от формите си, в зависимост от резултатите на тази тема ще има конкретно предложение за членуване.

Изображение
Where the 900 fits in!

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 21, 2008 4:30 pm

Аватар
turbo cornpressor
turbo cornpressor

моля Ви, малко по-сериозно !!! :nono2:

Изображение
Where the 900 fits in!

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 21, 2008 5:32 pm

Аватар

от една страна не обичам бюрокрацията :x от друга гледна точка,създаването на по-добра координация между членовете е за предпочитане пред стихийни и инцидентни мероприятия :wink: аз съм за създаване на клуб,който ще даде по-голяма сигурност за членовете си,защото по принцип не обичам анонимност,когато общувам с други хора 8)

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 21, 2008 7:01 pm

Аватар
turbo cornpressor
turbo cornpressor

Само да отбележа, че под официално създаване на клуб автоматично се подразира въвличане на част от вас за тези мероприятия. Естествено избраните хора ще имат своите задължения. В този случай само аз няма да мога да се справя с всичко. Въпроса е - искаме ли това, или предпочитаме да останем така, както сме в момента - casual....

Изображение
Where the 900 fits in!

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 21, 2008 7:21 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 900NG 2.0I B204I /SAAB 9-3SS B207E
Анди даи някакъв гсм да ти се обадя да се разберем как да ми пратиш клубните табели за номерата,мерси предварително.
Според мен е по добре да се регистрира клуба.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 21, 2008 8:49 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: ex 9000, 9-5 2.3 aut. Devil Performance
За официален клуб доста е разправия,а като гледам колко е забързано времето сега,ще трябва доста работа!!!
В сегашното си състояние клуба също не е зле,много хора се познаваме,а и когато трябва,винаги се намираме. :)

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 21, 2008 9:37 pm

Аватар
my smile is a rifle

Автомобил: 900NG 2.0t Deviltune custom stage/Svinson
Намирам клубът в този му вариант за изключително приятен и полезен. Странното е, че е напълно незаангажиращ, което не пречи на определена група членове да гледат сериозно и отговорно на ролята си в него - като се включват с коментари, средства и пр. И това е поредната изява на духа и атмосферата тук (та нали клубът е точно сборище на хора интелигентни и сериозни и силно привързани към шведската марка и ценностите, които тя въплъщава, между които и подчертаният вкус за индивидуализъм).
Защо тогава да го институционализираме?
Преди време имаше коментари за порядките в друг клуб с всичките му йерархични белези, баджове и пр...
Наистина ли ни трябва точно това? :roll: и защо? да се почувстваме по-важни? хммм...

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 21, 2008 9:56 pm

Аватар

с риск да стана досаден,но наистина едно от най-лошите неща на бюракрацията е това някой да се мисли за по-по-най,ние можем да го избегнем и да създадем по-свободно и демократично общуване :D в този форум има 1231 регистрирани в момента,много ми е интересно,колко от тях ще гласуват :cry: а когато има клуб си мисля,че членовете му ще са по отговорни и задължително равнопоставени,а за ядрото на сегашния форум дълбок поклон :signsaab: и форумът в този вид трябва да съществува независимо дали ще има официален клуб или не :D

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 21, 2008 10:23 pm

Аватар

Смятам (без ЕИМ), че за Анди е достатъчно да получи тиквен медал и усмивка пред строя от всички заклети фенове. Шапка му свалям за всичко, което е постигнал и тепърва смята да доразвие за нашата общност,но.. Също така смятам, че с едно официализиране на клуба той също така ще бъде заплатен материално за усилията, енергията и ресурсите, които влага с плам и усърдие. Тук не изключвам и Дидо, Дракончето, Любо, Фил, Изтребителя, Ариенрод, АПетров, Валчог и доста други редовни посетители (дано няма обидени, ако са пропуснати), които също заслужават тиквени медали и усмивки пред строя. :D Значи стигам до извода, че 100% ще има промяна от страна на Анди, той знае каква ще бъде, но все пак предлага всички активно да се включат с мнения и препоръки, за да няма после "неприятно изненадани". На мен клубът и така ми харесва - вярно, че не познавам почти никого лично, но за последната близо година, от когато следя развитието му, се радвам, че все пак общувам с достатъчно интелигентни, комуникативни и добронамерени хора. :D Продължавайте в същия дух Саабери!!! :signsaab:

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 21, 2008 11:35 pm

Аватар

Автомобил: Saab9000CD,2.3,16V
Считам,че минимален размер на членски внос /например 10 лв. / няма да бъде излишен,защото поддържането на сайта го изисква.Ако искаме да можем да търсим съвети,би трябвало да си плащаме.

Последна промяна wili ginew на Съб Мар 22, 2008 6:18 am, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото  

Заглавие: във клуба
МнениеПубликувано на: Пет Мар 21, 2008 11:50 pm

Аватар

Автомобил: saab FUGM
Да за легализацията!

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 21, 2008 11:57 pm

Аватар

Ако поддържате идеята за регистриране на клуба - да помислим за регистрирането му!

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 22, 2008 12:29 am

Аватар

Автомобил: Saab 900 OG turbo
Някой да разясни за кой клуб става дума? :shock: Звучи ми малко като клуб на пенсионера.
Ако става дума за форума, ясно.
Туй с 10 лв такса някак странно ми звучи. Денонощна пътна помощ ли ще предлагаме? Аз до сега платен форум не съм срещал. Или поне български.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 22, 2008 1:31 am

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2.0 LPT, 1998
valchog написа:
Туй с 10 лв такса някак странно ми звучи. Денонощна пътна помощ ли ще предлагаме? Аз до сега платен форум не съм срещал. Или поне български.

От една страна е така, а от друга - съществуването на форума (който олицетворява в голяма степен и клуба) е свързано с неизменни разходи - и то не пренебрежимо малки. Тогава въпросът е как да се финансира дейността на клуба/форума.

Безплатното (за участниците) и най-логично решение е официалният представител на СААБ да поеме тези разходи. Имаше преди време такива (неофициални) идеи, не знам докъде се е стигнало и дали са обсъждани.

Съществуващото в момента положение е - много ентусиазъм, много отделено лично време от администратора (и модераторите), отделени лични средства на доста ограничен кръг от членовете (дарителите) на клуба - това е цената с няколко думи за да го има форума (и клуба) в сегашния му вид. (Не съм "навътре" в организацията на клуба и форума, но не е трудно да се предположи).

Преди време бях пуснал тема за финансирането:

http://saab-club.com/forum/viewtopic.php?t=1450

и няма да се повтарям - с две думи аз съм за фиксиран и незадължителен членски внос, с който да се обезпечат предварително оповестени проекти (поддръжка на софтуера, закупуване на хардуер, текущи разходи за интернет и хосване и т. н.)
Официализирането и неизбежното с това бюрократизиране ми се струват излишни на този етап (все пак (активните) членовете на клуба не са толкова много).

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 22, 2008 6:51 am

Аватар

valchog написа:
Някой да разясни за кой клуб става дума? :shock: Звучи ми малко като клуб на пенсионера.
Ако става дума за форума, ясно.

Прочети внимателно заглавието на темата и може би ще разбереш,за какво става дума.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Клуб Saab » Клуб Saab България

Напиши нова тема Отговори на тема