Портал » Начало форум » Клуб Saab » Клуб Saab България

Напиши нова тема Отговори на тема

Трябва ли членовете на клуба да вземат участие във финансиране на дейността му?
Анкетата свършва на Чет Юли 19, 2007 3:02 pm
Да, със задължителен членски внос. 25%  25%  [ 3 ]
Не, това е сдружение на хора с общи интереси, така е по света. 0%  0%  [ 0 ]
Да се остави сами да решат дали и с колко. 25%  25%  [ 3 ]
Да, с незадължителен членски внос. 50%  50%  [ 6 ]
Общо гласове : 12
Автор Съобщение
 Заглавие: Финансиране
МнениеПубликувано на: Пет Апр 20, 2007 3:02 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2.0 LPT, 1998
Колеги, по понятни причини на Анди му е неудобно да поставя постоянно въпрос за финансиране на дейностите по функциониране на сайта на клуба. Искам изрично да отбележа, че не го познавам и по никакъв начин не съм свързан с него или фирмата-вносител - обикновен притежател съм на Сааб, при това отскоро.

Няма да се впускам в подробности за какво трябват пари - за всичко: листовки или визитки на клуба, за сървъри, софтуер, заплащане на хостинг и интернет (а за сайта ни няма да е излишна малко по-голяма скорост) и т. н., да не изброявам, пиша само предполагаеми разходи.
Като гледам, на призива за дарения са се отзовали доста ограничен кръг потребители и може би една от причините е, че човек си представя за дарение нещо по-значително.

Предложението ми, което подлежи, естествено, на дискусия е:

Нека да въведем незадължителен годишен членски внос от 20 лв. (или друга фиксирана сума). Макар и малка, когато (ако) в плащането й се включат повече хора, може да се съберат достатъчно пари. А тези, които имат проблем, не са толкова активни потребители или намират това за прекалено комерсиално, могат спокойно да не плащат.

Може да се помисли и за улесняване на начина на плащане - освен банкова сметка, както е сега, да се добави и плащане през еРау - там има разни варианти - с карта, микросметка и т. н., не е сложно. Има и други начини.

Анди спокойно може да направи един бюджет с желателни разходи, подредени по приоритет и да поддържа актуален списък с платилите членски внос и реализираните проекти - така всеки ще може да се ориентира каква сума се е събрала и да се трогне да се включи :lol:

Мисля, че няма да затрудним никого по този начин и ще е за общото благо!

Последна промяна sergeh на Съб Апр 21, 2007 12:10 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Апр 20, 2007 4:55 pm

Аватар
Да опознаем Saab!

Имам няколко забележки към тази анкета и към първият пост:

В нашият саабски форум има съвсем малко анкети, дори почти няма анкети.
Не бих се осмелил да пусна анкета, която пряко засяга админа и неговите финанси. Анди можеше да пусне анкета, но явно си е имал съображения против анкета.
Анди е в чудесни приятелски взаимоотношения със стотина саабера и смятам, че почти всички ще помогнат.
Доста думи в горният пост са написани с главни букви, което се тълкува като повишаване на тон.
След седмица предстои годишна саабска среща, на която може лично да се събират пари, вместо да се ползва банков превод.

Върнете се в началото  

Заглавие: Мнение
МнениеПубликувано на: Съб Апр 21, 2007 12:14 am

Аватар

Бих казал, че главните букви се използват не само за повишаване на тон, а и за подчертаване на даден текст. Верно е, че това се използва, когато няма други средства, което в случая не е така и е можело да използвам истинско подчертаване, затова се извинявам и поправям първоначалния пост.

Самият факт, че при създаване на нова тема е дадена възможност да се пуска анкета е удобна алтернатива членовете да изразят отношение по въпроса, без да отделят много време за писане и в това, че съм я използвал не намирам нищо лошо. Мисля, че броят на гласувалите ще е една индикация дали средството "анкета" е ползвано целесъобразно.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 23, 2007 1:30 pm

Аватар

sluchaen_fen написа:
След седмица предстои годишна саабска среща, на която може лично да се събират пари, вместо да се ползва банков превод.

Да, това имах предвид като казах "Има и други начини", а и срещата е място, където този въпрос може да се обсъди - лошото е, че не всички ще присъстват на нея.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 23, 2007 6:11 pm

Аватар
turbo cornpressor
turbo cornpressor

Автомобил: 9000 CDE Nordic, 9-5 Vector Combi
Поживем, увидим.

P.S. sergeh, амортисьорите ти вече са при мен. Ще ги оставя в склада в сервиза, направо от там ще си ги вземеш.

Изображение
Where the 900 fits in!

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Клуб Saab » Клуб Saab България

Напиши нова тема Отговори на тема