Портал » Начало форум » Гараж » Купувам - продавам

Правила на форума

Новите теми в този раздел се появяват само след одобрение от модераторския колектив.
Ако сте член на "Клуб Saab България", за Вас това ограничение не важи!
Всички теми, в които не е писано повече от 1 месец ще се изтриват автоматично.

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Амортисъори
МнениеПубликувано на: Съб Юни 09, 2018 6:10 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5, MY 2000 Aut, 200 hp, Saab 9-3, C
Търся два предни амортисьора за Saab 9-3, MY 1999, 113 kW, Convertible, Automatic

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Амортисъори
МнениеПубликувано на: Нед Авг 19, 2018 9:58 pm

Автомобил: Сега- без.
Привет! Аз смених амортисьори преди седмица- поставих газови пълнители " Каяба" на цена / с отстъпка/ около 100 лв. бр. Единият се оказа здрав, на 20 г., без марка на производител, а само щампа" СААБ". Амортисьорите се оказаха единственото еднакво с " Опел"- НИЩО ДРУГО НЕ Е СЪЩОТО! Носачи, амортисьори, тампони и лагери- нова предница за 468 лв. Съвсем приемливо за такъв автомобил! Сега се движи като по релси. Ще мина една бегла проверка на ъглите на предницата за мое успокоение. П.С. : Носачите са също с щампа " СААБ". Ще ги дам за рециклиране- приятели казаха, че издържат по 70- 100 000 км.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 20, 2018 9:56 pm

Аватар

Автомобил: Сааб 9-3 2.2 TiD SE 99'
Искам да използвам темата някой тук кара ли с амортисьори BILSTEIN B6 на 9-3 OG.
Какво е поведението на колата?Ставо ли много твърда возията?Спрял съм се на тях,но нямам смелост преди да чуя някакво компетентно мнение по казуса.
Поздрави

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 21, 2018 12:52 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3 tid '99
Четвърта година съм с такива, няма проблеми за сега. Преди това бях с Каяба - изкараха два сезона.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 23, 2018 10:42 pm

Автомобил: Сега- без.
Привет! Неангажиращото ми мнение е, че е желателно да се избягват прекалено евтините марки. Дори с регулируеми " Кони" съм имал проблем..." Каяба" е една от марките за първоначално вграждане. Ползвам, общо взето, тях или " Билщайн"- но пак е до късмет. Когато скоростта по " Цариградско" не беше проблем, веднага след поставяне на " Монро" на една бясна " Тойота" лека неравност предизвика въртене на предницата по надлъжната ос, завъртане на авромобила и спирането му почти в тълпата на спирката на " Плиска". Оказа се, че съвсем еднотипни амотрисьори са произведени с разлика във времето- не можах да повярвам... Сам си забелязвал, навярно, че оригинални лагери или съединител може да изкарат 300 000 км. и отгоре, а след смяна- доста по малко. Нормално е такъв тип като нашите машини да имат малко по твърда возия заради спортния си характер, което води и до по- добро пътно поведение. Затова реших от предложените за модела да избера газови. Късмет! Поздрави!

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Гараж » Купувам - продавам

Напиши нова тема Отговори на тема