Портал » Начало форум » Saab кафе » Безделие

Напиши нова тема Отговори на тема

Имаме ли нужда от "сверяване на часовниците" с другите марки?
1. Нямам такива нужди - моногамен/на съм 9%  9%  [ 6 ]
2. Понякога се заглеждам - човешко е 26%  26%  [ 18 ]
3. Няма как да не сме в час с мотошарения свят 29%  29%  [ 20 ]
4. Не само се заглеждам, но и пробвам. (то е като бразилки/шведки или по скоро японки/германки) 30%  30%  [ 21 ]
5. Сменям непрекъснато... колите 6%  6%  [ 4 ]
Общо гласове : 69
Автор Съобщение
 Заглавие: Кръшкане, поглед встрани, дори изневяра?! -другите марки
МнениеПубликувано на: Съб Авг 04, 2012 6:48 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: hybrid
По повод на една анкета (viewtopic.php?f=28&t=6350)
и по-повод на няколко "проби" тия дни (на коли) ми хрумна да изтипосам една такава тема, която може да породи много спорове и възклицания (надявам се, да поразбуни духовете отпускарски).
Та темата е следната:
Как се чувстваме в другите марки коли, какво търсим, какво срявняваме, на какво държим, какво ни харесва и какво ни отблъсква в тях, кои са скучни и кои са "надарени" или "талантливи". А оттам и какво всъщност ни е накарало да се спрем и/или изберем - марката СААБ?!
Ако темата предизивика отрицателни реакции, което също е възможно, макар, че сааберите според мен осен люти фенове, са и широко скроени люде и гледат къде-къде по-свободно и на "шведската любов" и не би трябвало да се плашат от сравнения, впечатления, мнения... та дори и от "изневери"? А, да видим сега?! Има ли такива и защо? Освен, че вече я няма нашата марка - и ние, освен, че скърбим и пазим паметта на заминалата си (вечна и памет) - все пак може и да се позаглеждаме насам-натам, нали така?!

Прикачени файлове:
SAAB-Wedding.jpg
SAAB-Wedding.jpg [ 244.38 KiB | Прегледано 6218 пъти ]
tumblr_lfhyarzJqv1qdq15fo1_500.jpg
tumblr_lfhyarzJqv1qdq15fo1_500.jpg [ 134.05 KiB | Прегледано 6154 пъти ]
5577660025_57858c3108_b-thumb.jpg
5577660025_57858c3108_b-thumb.jpg [ 35.13 KiB | Прегледано 6156 пъти ]

Последна промяна ivied на Съб Авг 04, 2012 7:55 am, променена общо 2 пъти
          Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Кръшкане, поглед встрани, дори изневяра?! -другите марки
МнениеПубликувано на: Съб Авг 04, 2012 7:12 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Другата причина да ми хрумне темата беше ето тази тази... кола:
Mercedes-Benz E 420 CDI 7G-TRONIC Avantgarde
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/me ... age=150000
Пробвах и... и чесно казано ме изкефи максимално. Колкото и да се мъчех да намеря някакви косури, не намерих. Някой да ми подскаже! Осен, че "германките" били студени... и, че шведките били също от северната раса и т.н.

Прикачени файлове:
Коментар на файл: Отвън изглеждаше така... Семпло, строго, и не се сетих въобще за министерски, парламентски... или мутренски автомобил.
Mer1.JPG
Mer1.JPG [ 39.76 KiB | Прегледано 6192 пъти ]
Коментар на файл: А отвътре... И в един момент, стария будиски принцип се обади, каквото е отвътре-такова и отвън, каквото е отвън-такова и отвътре... дилема братя!
mercedes-benz-e-420-mer_e_06_4t_8.jpg
mercedes-benz-e-420-mer_e_06_4t_8.jpg [ 109.5 KiB | Прегледано 6165 пъти ]
Коментар на файл: И като я покарах... направо ми се видя като тази... кола
post231167583671ii4.jpg
post231167583671ii4.jpg [ 77.29 KiB | Прегледано 6576 пъти ]

Последна промяна ivied на Съб Авг 04, 2012 8:03 am, променена общо 1 път
          Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 04, 2012 7:37 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Разбирате ли дилемата и терзанията ми, брятя?! И сестри?
Това вече беше капака. Илюстрирано с 3 снимки, може да се опише така:

Прикачени файлове:
red-girl-saab.jpg
red-girl-saab.jpg [ 60.21 KiB | Прегледано 6150 пъти ]
mercedes-mclaren-slr-roadster-girl-600x375.jpg
mercedes-mclaren-slr-roadster-girl-600x375.jpg [ 40.93 KiB | Прегледано 6140 пъти ]
07.jpg
07.jpg [ 20.02 KiB | Прегледано 6141 пъти ]

МнениеПубликувано на: Съб Авг 04, 2012 7:45 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

А имаше и други 2... ама за тях, теста и... всичко останало... друг път. И ако ви е интересно...

Прикачени файлове:
demotivator-0015.jpg
demotivator-0015.jpg [ 105.63 KiB | Прегледано 6151 пъти ]
Коментар на файл: Направихте ли връзка с първата снимка нагоре?! Ако не - върнете се! Нааай-горееее...
bulka.jpg
bulka.jpg [ 47.09 KiB | Прегледано 6456 пъти ]
Коментар на файл: "Hit the road Jack!" Като оная песен на Рей Чарлз. Ей, тва е, ама не е зима, да сваля покрива и да фащам пътя...
FredrikSaabConvertible.jpg
FredrikSaabConvertible.jpg [ 176.93 KiB | Прегледано 6144 пъти ]

МнениеПубликувано на: Съб Авг 04, 2012 8:19 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 900NG; Opel Zafira 1,9cdti
На последната снимка що за кръстоска е колата? :shock:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 04, 2012 8:55 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0 MY'97
9-3SS с еърбег от :
http://www.en.wikipedia.org/wiki/Cadillac_BLS

Изображение
Всъщност, с еърбег от 9-3SS си е, само емблемата е друга. :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 04, 2012 10:41 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

A така ни се искаше да стигнем някой ден до:
...
....
.....
(..... колата за нас, май не е само кола, а?!)
вкл. дизайн, себеизразяване, идентифициране, показност, изява, демонстрация, чувства като: за власт, за сигурност, его, за привличане на другия пол, страх от смърта, усамотяване, надежда за нещо по-добро, цената, която плащаме, когато не идва и се разваля, мъчим се да я поправяме - и колата, и надеждата, понякога успяваме, понякога ги и тунинговаме... ама, докъде я докарах с "размишленията")

Прикачени файлове:
Коментар на файл: Не търсете правила. Лесно се говори, мъчно се пояснява.
Страдаме, когато желаем и не постигаме желанoто. Страдаме, защото не знаем какво желаем.
А откажем ли се да желаем, не страдаме вече.
Страданието ражда нови желания, а желанията раждат връзки.
“Ако аз ви разказвам за някой плод и описвам какъв е на цвят, ще разберете само несъщественото за него. Но ако искате да знаете какъв вкус има в действителност, трябва сами да го изядете. Това се отнася и за истината: за да можете действително да я разберете, непременно трябва да я преживеете.”
И продължи нататък:
“Аз мога само да възбудя апетита ви към Божия плод. Защо не го грабнете и не хапнете един къс от него?”

306189_291338127623337_1888734559_n.jpg
306189_291338127623337_1888734559_n.jpg [ 63.75 KiB | Прегледано 6090 пъти ]
Коментар на файл: Питай се винаги: "Това променя ли се?" - Тогава значи, не е вечно.
Питай се: "Това разрушава ли се, изчезва ли, ражда ли се от нещо друго?" - Тогава значи, не е реално.
Ние всички сме вълни от морето – каза учителят. Морето може да съществува без вълни, но вълните не могат без морето. Също така и Духът може да съществува без хората, но хората не могат без Духа.”

Front-view-at-saab-new-concept-phoenix-2011.jpg
Front-view-at-saab-new-concept-phoenix-2011.jpg [ 41.17 KiB | Прегледано 6092 пъти ]
Коментар на файл: Не можеш се откъсна от връзките на своето минало, освен с търпение.
Нека въстанат пред ума ти онези неща, от които ти е най-мъчно да се откажеш. Представи си, че ти ги отнемат насила. Без да мислиш лошо за онзи, що ги е отнел, (ей тва, за GM не знам как да стане) мъчи се да свикнеш със загубите на нещата с които си свикнал. Търсете случай да се отказвате от това, което ви се вижда скъпо.
“Когато се съмнявате, няма да Го видите; а когато Го видите, тогава няма да се съмнявате”.

letMeGo.jpg
letMeGo.jpg [ 66.73 KiB | Прегледано 6094 пъти ]

МнениеПубликувано на: Съб Авг 04, 2012 1:31 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Забравих (след толкова разсъждения) да спомена най-важното за мен в КОЛАТА:
Всеки детайл в нея сякаш е създаден специално за мен.

Прикачени файлове:
9-5v9000interior.jpg
9-5v9000interior.jpg [ 51.06 KiB | Прегледано 6006 пъти ]
378999_10150453709564355_186401104354_8582918_1839783903_n.jpg
378999_10150453709564355_186401104354_8582918_1839783903_n.jpg [ 58.34 KiB | Прегледано 6075 пъти ]

МнениеПубликувано на: Съб Авг 04, 2012 10:02 pm

Аватар

Автомобил: Saab 900 NG b234i automat, Saab 9-5
Уникално и точно изразено с вкус и за жалост носталгия във всички почитатели надявам се, както се надявам и за в бъдеще да имам достатъчно верни и предани приятели, съмишленици и верни на марката фенове, със или без фактическо притежание на същата.
БЛАГОДАРЯ ЗА ТОВА ИВО РАЗТРОГНА МЕ ИСКРЕННО, КАКТО И НАДЯВАМ СЕ И ВСИЧКИ ФЕНОВЕ КОИТО ПОЗНАВАМ, А ТЕ НЕ СА МАЛКО!!!!!

ПП РАНО ИЛИ КЪСНО НА ВСЕКИ ОТ НАС ЩЕ СЕ НАЛOЖИ ДА "ИЗНЕВЕРИМ" НА МАРКАТА ( по обективни причини ), НО НАДЯВАМ СЕ ТОВА ДА НЕ НИ СПРЕ ДА СЕ СПЛОТЯВАМЕ И СЪБИРАМЕ ПО ЕДНА ИЛИ ДРУГА ПРИЧИНА
...... (бил съм и на доста други сбирки, но нашите са си по........ "то по-хубаво от нашето гардже няма", ама мисля от опита ми, че са по сплотени и организирани).

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 06, 2012 7:33 am

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
Аз в момента карам Subaru Forester :rofl: . Единственото, което ме топли в тая кола е, че всъщност е Субару и донякъде ми дава "онова" Саабското - да си различен от останалите. Да знаеш, че в колата е вложена мисъл за шофьора и пътниците, а не само за поевтиняване на продукцията. Като цяло се чувствам добре в Subaru, нищо че конкретното е 125коня автоматик с AWD и е куц кон, който яде колкото един Turbo X. Карам често и BMW-та най-различни. Там усещането е като в хубав 5-звезден хотел - приятно ти е, но в даден момент искаш да се прибереш вкъщи, демек в своя Сааб (или в краен случай - Субару).

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 06, 2012 9:08 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 AERO'03 10x to the Devil
След като Иво отвори изповедалнята, да си кажа и аз. :-)
В различните етапи от живота си (не че съм ги видял всичките, но дай Боже) човек първо започва сляпо да харесва дадена марка (повече воден от някакво стадно чувство), после с опита решава, че трябва да разгледа всичко и да избира с разума, а не със сърцето си, а след това го прави само със сърцето си и със самочувствието, че може да си го позволи и то изразява вече зрялото му "аз".
Естествено, така е с и една от най-големите ни инвестиции - тази, от която очакваме безропотно и приятно да ни води на интересни места и да ни осигурява уют по всяко време на годината.
Не е като да не съм си задавал въпроса каква ще е следващата. Факт е, че има достатъчно нови, които слава Богу ми харесват, така че засега не смятам да изневерявам на марката. Когато човек свикне да е над суетата, защото кара 16-годишна кола, която в очите на другите отдавна е трябвало да се превърне в кенчета за бира, той е намерил поне няколко причини да продължава да го прави. Аз го правя, защото е различно - рядко се случва да се разминеш с някой със същата, а и е много приятно, освен това с времето свикваш на уникалните особености и ги приемаш като част от себе си. Вече дълго време не съм се качвал в друга марка да покарам със собствения си стил и започвам да губя базата за сравнение, затова скоро ще го направя, просто за да се уверя, че нещата при другите не са се променили към по-добро. Не е хубаво човек сляпо да вярва в нещо, нали? Но докато едно дълго пътуване не само не ме уморява, но и ме кара да се усмихвам, няма причина да искам да сменя тази емоция с нещо неизвестно и най-вероятно много по-скучно.
Колкото до "немските" изкушения - факт е, че са много напред, но винаги има едно "но", което ме спира да пробвам някоя от голямата тройка - Mercedes, BMW, Audi. Mercedes никога не е бил моят тип кола - твърде е натруфена, грубовата в детайлите и прекалено "убита" откъм агресия. BMW може би е най-близо до това, което харесвам, но там стоп факторите са надеждност и разходи, а и напоследък кофти имиджа на притежателите. Audi напоследък е най-прецизната и "полирана" марка, но нещо дълбоко в мен крещи "Не на VW!". И макар винаги да съм харесвал новото и високите технологии, когато един път свикнеш с интериора на 9000, някакси тези неща спират да са толкова важни, щом имаш удобна седалка, много място, чудесен поглед върху нещата и винаги неуморно турбо!
Съжалявам, че много хора спират да пишат тук, когато сменят марката с някоя друга. Би било интересно да видим впечатления им "след". И тук е момента да благодарим например на Ясен (Bash Maistora), че го направи, надявам се все още да чете форума, знам, че е заразен с "шведския вирус". :-)
Пожелавам на всеки да кара SAAB във възможно най-близък до оригиналния си вид и състояние.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 06, 2012 10:51 am

Аватар

Автомобил: 93 MY99г 2.2TiD-150hp;9-5 Aero MY01 280hp
Много си обичам колата, но честно казано се заглеждам основно по сааб 9000, 9-5 и разни 9-3 кабрио вътрешно за марката и Ягуар извън марката. Изглеждат много добре XJ серията и Sovereign, но не знам дали са удобни като не съм се качвал, а и не съм дорасъл за тях, ама и за 9000 и 9-5 не се чувствам порастнал. Понякога поглеждам Волво, но от чисто любопитство - нали сравняват Сааб с тях и се опитвам да преценя дали са алтернатива, но не ме грабват така.
Почти всеки път като видя 9000 или някое кабрио 9-3 почва едно цъкане с език и добронамерено завиждане от моя страна.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 06, 2012 11:04 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 AERO'03 10x to the Devil
Точно за XJ може и да имаш късмет да седнеш, ако Стилян го доведе пак на някоя среща. :-) Чудна колица с много уникална атмосфера при каране, но не бих казал, че е за града.
9000 е много различна от 9-3OG - и като салон, и като усещане, и като пътно поведение. Като не казвам, че във всичко е по-добра, но тук всеки си има индивидуално мнение.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 06, 2012 1:59 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
До миналата седмица не вярвах, че ще ме впечатли друга марка, но се качих в Ауди S4 на един приятел. Колата е 91-ва година, 2.2 турбо бензин с по-голямка турбина и инжектори, 300 к.с. на дино......С 200км/ч заводското окачване въобще не се накланя в завои, а при скорости над 200, пипаш газта и тръгва без замисляне, абе направо не повярвах. За старта от място само ще кажа, че телефона, който беше на таблото се озова нейде на задната седалка. Луда работа. И все пак си предпочитам индивидуалността на 9000...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 06, 2012 10:50 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0 MY'97
От скоро кръшкам на марката с това :
Изображение
Други изневери- НЕ! :mrgreen:

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви: