Портал » Начало форум » Saab кафе » Безделие

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Радар-детектор
МнениеПубликувано на: Съб Юли 07, 2007 12:35 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-3 AERO XWD
Ползва ли някой такова чудо?Има ли ефект т.е. спестява ли ви повече срещи с КАТ ?Кой е най-удачния модел за използване?Такива въпроси ми се въртят в главата ,ако имате наблюдения, споделяйте :wink:

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 07, 2007 12:55 pm

Аватар
turbo cornpressor
turbo cornpressor

Автомобил: 9000 CDE Nordic, 9-5 Vector Combi
Последният път като пътувах детектора зе разпищя още преди входа във втория тунел (магистрала Хемус А2), на излизане от тунела видях патрулката с радара. Определено ми помогна :lol: . Детектора ми е Cobra. Точния модел ще погледна по-късно.

Изображение
Where the 900 fits in!

Последна промяна saab на Съб Юли 07, 2007 12:58 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 07, 2007 12:57 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 9-5 Aero 2007, R.I.P. 9-5 2.2 TiD
Аз ползвам. Колегата Gripen Fighter ме светна на тая тема. Купих си говорящ антирадар COBRA и после Боби от сервиза ми го постави под кората на тавана до шофьорския сенник. Много е удобно, защото не се вижда и няма нужда да го сваляш и поставяш постоянно. Щото ако го оставиш в колата и се вижда, може някой наркоман да ти счупи стъклото за да го свие. Да не говорим, че ако пътуваш в Гърция тия устройства са забранени и има огромни глоби ако те хванат. Боби го направи много гъзарско - можеш да го включваш и изключваш от копчето за блокиране управлението на задните стъкла. Недостатъците на скрития монтаж са два: 1. не можеш да ползваш лазерния детектор, защото за него трябва оптическа видимост. Лазери у нас не се ползват, но сръбските полицаи например използват такива. 2. Не можеш да превключваш режимите защото копчетата на самото устройство са ти недостъпни. Поради тази причина например съм принуден да карам в града в режим "извънградско", което ме подлудява, защото смущенията в София например са големи и има много фалшиви аларми.

Относно ползата:

1. На магистрала е безценен.
2. На останалите пътища също, освен ако полицаите не са се изхитрили да включват радара в последния момент, когато си вече близо. Така ме хванаха последния път. Единствената ти надежда в такива случаи е да засечеш отдалече сигнала с който облъчват автомобил, който се движи някъде пред теб, но си трябва късмет...
3. За града помага, но при тия смущения много лесно може да ти се притъпи бдителността от фалшивите аларми.

Върнете се в началото  

Заглавие: Най-добрия приятел на човека.
МнениеПубликувано на: Съб Юли 07, 2007 3:29 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 R.I.P,9-11 TT,9-5 Aero Deviltuned
Има кола=има антирадар,няма антирадар-има щастливи ченгета.
В момента съм с някакъв японски Омега,но съм доволен-с пулсовите радари се хващаме почти едновременно и е въпрос на късмет.Хубаво е да има честотен скенер с някакъв дисплей-моя хваща и темпоматите на новите коли,СОТ и тн,но показва типа сигнал-у нас КАТ са основно на "Х" и "Ка" докато "К" са бензиностанцийте и тн.,иначе трябва да помниш кой цвят лампа и звук за какво е.
Имам и една старичка Кобра,но Омегата е по-добра,преди карах с Уистлър-също съм доволен.
Най-луксозни се водят моделите на Ескорт,с ГПС-помни и ти казва ,че приближаваш място където преди е имало засада,но са над 400 Долара...
Със Сааба са ме ловили само 2 пъти -в Ст.Загора,където хем го чувах,че пищи но бях разсеян и на Сливенските бани,но там беше "Мелба" изпълнение с много неща в него-изпреварвах едни колони по едни непрекъснати осеви линии и се натресах почти върху патрулката
:oops: .
Но е известно че Солунските братя ни спасяват в такива случаи.
Така,че закачай смело!

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 07, 2007 4:26 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-3 AERO XWD
Благодаря за отговорите :D Значи има полза и ще трябва да се оборудвам с такова нещо.

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Най-добрия приятел на човека.
МнениеПубликувано на: Съб Юли 07, 2007 6:57 pm

Аватар
Да опознаем Saab!

DoctorPhill написа:
... у нас КАТ са основно на "Х" и "Ка" докато "К" са бензиностанцийте и тн.

КАТ са на "Х"-обхвата.
Бензиностанциите, линейките, супермаркетите (четеца на бар-кода) са на "Ка"-обхвата.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 07, 2007 7:10 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

DoctorPhill написа:
...........Хубаво е да има честотен скенер с някакъв дисплей-моя хваща и темпоматите на новите коли,СОТ и тн,но показва типа сигнал-у нас КАТ са основно на "Х" и "Ка" докато "К" са бензиностанцийте и тн.,иначе трябва да помниш кой цвят лампа и звук за какво е............

Е това е предимството на говорящия радар детектор:) Една мацка със секси глас ти говори на английски - "Alert! Ka" или "Alert! X" Не ти трябва да гледаш дисплея (то при мен и няма как, щото е скрит). :) Освен това като завъртиш ключа за запалването е голяма гъзария - чува се едно бибипкане и мацката казва "System Ready" - чувстваш се като в космически кораб или самолет :) Разни колеги, като ги возя в колата се шашкат и викат "Баси колата, даже говори.... ":)

Моя го купих за 200-300 лева. Виж долния линк, препоръча ми го Gripen Fighter и си купих детектора от там. Много точни пичове са. На сайта има и много полезна информация за полицейските радари и детекторите. Магазини имат само в София, но доставят в цяла България с куриер.

http://www.radar-express.com

Взимаш си едно детекторче и отиваш в сервиза при Боби да ти го монтират. Ще го направят професионално, ще изтеглят допълнителни кабели в самолета, така че да не се разправяш със захранване от запалката.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 07, 2007 10:35 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: SAAB 9000CD Darko/Deviltune Edition
netware5 написа:
Е това е предимството на говорящия радар детектор:) Една мацка със секси глас ти говори на английски - "Alert! Ka" или "Alert! X"

Охо, твоя е някаква нова подобрена версия. В моя радар детектор говори мъж на английски с лек пернишки акцент и вика "систем уеди" вместо system ready :D

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 07, 2007 10:52 pm

Аватар
Да опознаем Saab!

Може ли по подразбиране да говори на български език с дървен КАТ-аджийски акцент и да казва "десет лева рекет такса" вместо "подпиши се на акта за превишена скорост"?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 07, 2007 11:59 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Gripen Fighter написа:
netware5 написа:
Е това е предимството на говорящия радар детектор:) Една мацка със секси глас ти говори на английски - "Alert! Ka" или "Alert! X"

Охо, твоя е някаква нова подобрена версия. В моя радар детектор говори мъж на английски с лек пернишки акцент и вика "систем уеди" вместо system ready :D

Честно казано вече не си спомням дали гласът (мъжки или женски) не се конфигурираше от менюто.... Но е доказано от психолози, че женският глас действа успокояващо и допринася за хладнокръвните реакции на оператора (в случая шофьора).... Разправят, че командите за пилотите на стратегическите бомбардировачи на USA се четат от жени, щото си е голям стрес да ти наредят да пуснеш 10-20 мегатона над някой град.....

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 09, 2007 11:31 am

Аватар
Arbiter Elegantiarum
Arbiter Elegantiarum

Автомобил: Сааб 9000, `97, 200+; 9-5 2005 ....
Аз също се замислям за подобно устройство (особено при тези нови глоби ...). Някой може ли да даде повече инфо за модели, начини на работа, режими и т.н. (Аз нямам никакво понятие :( ) Или поне да каже къде из мрежата мога да намеря инфо, ама такова, на което мога да разчитам. Щото не ми се лежи в затвора :twisted:

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 09, 2007 11:53 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

rawick написа:
Аз също се замислям за подобно устройство (особено при тези нови глоби ...). Някой може ли да даде повече инфо за модели, начини на работа, режими и т.н. (Аз нямам никакво понятие :( ) Или поне да каже къде из мрежата мога да намеря инфо, ама такова, на което мога да разчитам. Щото не ми се лежи в затвора :twisted:

Виж по-горе съм дал линк. там има и форум, където пишат специалисти.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 09, 2007 3:33 pm

Аватар
Arbiter Elegantiarum
Arbiter Elegantiarum

netware5 написа:
Виж по-горе съм дал линк. там има и форум, където пишат специалисти.

Видях го линка още като четох темата за пръв път, преди да пусна питане за повече инфо. Само че според мен това е рекламен сайт на фирма, която продава радар-детектори (при това на доста високи цени), така че не е типа информация, който търся. По-скоро се интересувам какви са тези всичките различни честоти и защо са различни. Има ли предимства и недостатъци на една или друга. Лазерните радари - какво им е предимството? Каво точно е единичен сигнал и защо и кога се използва? И в крайна сметка ако ще карам само в България не ми ли върши работа и обикновен детектор, хващащ само честотата на българските куки - такива има за значително по-малко пари. Има ли значение марката за качеството? Как се измерва чувствителността на един детектор. И такива неща. Там информацията е доста оскъдна, във форума не всички които пишат са квалифицирани (част от тях са и неграмотни) пък и повечето теми са от преди повече от година - т.е. например вече може и да има нови полицейски радари. Единствения човек, който си личи, че е наясно с нещата е този, който продава детекторите, но аз искам независимо мнение на шофьори - доволни и патили.
А тук най-хубавият антирадар (според админа, т.е. най скъпия) струва колкото колата ми. Така и не разбирам защо трябва да си го купува човек, ако не кара в Япония (т.е. защо да си го купува въобще).

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 10, 2007 3:04 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: SAAB 9000CD Darko/Deviltune Edition
rawick написа:
По-скоро се интересувам какви са тези всичките различни честоти и защо са различни. Има ли предимства и недостатъци на една или друга. Лазерните радари - какво им е предимството? Каво точно е единичен сигнал и защо и кога се използва? И в крайна сметка ако ще карам само в България не ми ли върши работа и обикновен детектор, хващащ само честотата на българските куки - такива има за значително по-малко пари. Има ли значение марката за качеството?

От поддържаните обхвати ти трябват X (на него са основно полицейските радари) и KU (твърди се, че в Европа новите радари и камери са такива, което значи, че един ден и тук ще ги сменят с цел стандартизация). Работата с единичния импулс или както се нарича там POP/Instant On и на мен не ми е ясна от теоретична гледна точка. Аз имам такъв режим на моя и съм го активирал, но ми дава доста фалшиви смущения на този банд. Лазерни детектори вече имат всички уважаващи себе си антирадари, но за сега не ги изполват полицайте тук. Относно марките -аз съм си фен на Cobra, но това не значи, че и другите са лоши. Просто откакто имам кола, все "змийчета" ползвам, като първия от тях вече е на 10 години и си работи и до ден днешен...
Кобрите ги има на изгодни цени из ebay, ако ти се занимава поръчай оттам. Ако има кой да ти я донесе от САЩ и спестиш транспорта насам, ще се върже наистина много добра цена.

Върнете се в началото  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 11, 2007 3:58 pm

Аватар
Arbiter Elegantiarum
Arbiter Elegantiarum

Грипен,
Благодаря ти за съветите. Ще ми бъдат от полза, тъй като не ми се дават много пари за функции, които няма да използвам или за женски гласове, говорещи на английски с уюуински акцент ;)

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Saab кафе » Безделие

Напиши нова тема Отговори на тема