Портал » Начало форум » Saab кафе » Безделие

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: РАЗМИСЛИ И СТРАСТИ - Перфектният автомобил
МнениеПубликувано на: Пет Окт 09, 2020 9:26 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-5 Aero Estate 2002
Здравейте приятели,
пускам темата за да можем да си помечтаем, да коментираме, да споделим какви автомобили ни интересуват, какво бихме искали да караме или имаме (освен СААБ естествено). Пишете какво ви хареса или какво ви е хванало окото напоследък и защо. Така може и да открием перферктния заместител на любимата ни марка защото не виждам никакво развитие из заводите в Тролхатан засъжаление.

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: РАЗМИСЛИ И СТРАСТИ - Перфектният автомобил
МнениеПубликувано на: Нед Окт 11, 2020 6:21 pm

Аватар

Автомобил: 93 MY99г 2.2TiD-150hp;9-5 Aero MY01
Ще гледам да издържи по-дългичко, че не искам скоро да сменям, но алтернативно бих погледнал някое Volvo v70 / v90 ii или някой Lexus RX400/RX450h или някой супърб комби, но не съм се качвал в никоя от тези - просто по една или друга причина са ми хванали окото по разни спецификации.

Та супърба го хвалят много за багажник и практичност и за нова е с по-приемлива цена спрямо луксозните марки. Волвото трябва да е практично и комфортно, а лексусите трябва да са комфортни и напред с хибридите спрямо други марки за едни и същи години и като част от тойота уж ги хвалеха за издръжливост.
Ама дано издържи повечко, че нямам желание да сменям и като се наложи ще гледам какво има налично.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 13, 2020 7:46 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9-5 Aero Estate 2002
Волвата не са лоша алтернатива за продължаване на традицията. Особено новите модели са доста впечатляващи. Имат малки проблеми с таблета където са го вградили в таблото де. Много е бавен, лагвал и забивал. иначе като цяло са страхотни машини. Харесвам ги и аз, особено хибридите. За мен в момента най-доброто от двата свята са плъгин хибридите. Не простотиите на Тойота и Лексус. В момента пред Лексус даже бих избрал обикновена Тойота, толкова са зле Лексусите. Ни външен, ни вътрешен дизайн нямат. Двигателите може и да са здрави ама не изпъкват с нищо, нито с динамика, нито с економия. Хибридите им са ужасни, разхода не е по-добър от нито един дизел например. Даже по-новите БМВта с обикновен петрол са по-економични без да имат нужда от батерии.
За Шкода няма да коментирам. За мен са по-евтината алтернатива на VW. А и има нещо сбъркано в дизайна им. Също като при братята им от Сеат. Скучни коли са.
Аз лично след Сааб-а бих се качил само на Рейндж Ровър. Осеобено сега, както има плъгин хибрид, мисля че най-добрия автомобил на пазара за мен. Верно ценово идва в повече, но нали затова е темата... да си помечтаем.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 14, 2020 6:32 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-3 1.8t MY'07, Deviltune Performance
Към момента само други Сааб-и ми хващат окото :D От другите варели може би някое американско купе или Porsche... Ако трябва съвсем реалистично да гледам, наистина не знам какво бих купил със сърце....

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 15, 2020 5:15 pm

Аватар

Автомобил: 93 MY99г 2.2TiD-150hp;9-5 Aero MY01
Е то и на мене само Сааби ми хващат окото, но от години периодично разсъждавам за алтернатива.
Просто се опитвам да гледам прагматично като човек, който прави под 10000 км на година.
Не Рейндж Роувър или на Порше не бих се метнал какво ще да става - не ми се струват прагматичен избор.
Не бих тръгнал с БМВ и Ауди и Мерцедес. Въпреки че би ми било любопитно да имам някой американски мускул или някой пикап да си нося багажи по вилата дето още я нямам, не ми се струват като добри опции.
По-скоро или комби, потенциално с теглич, или някой кросоувър като са достатъчно големи децата (Сега мъкна много багаж, включително понякога и рууфбокса е готов да се пръсне).

Хубаво е на газчица, ама в бъдеще - не - искам да пога да ползвам по-спокойно подземни паркинги.
Дизел също не - толкоз ги удрят постоянно последните години, че не ми се струва разумно като избор.
Плъгин хибрид много ми се искаше - имам и гараж, но не ми се струва добра идея на дълъг път по същата причина като електричките.
Остават бензин и хибрид като избор.

Динамика не ми трябва кой знае колко - хубаво е Аерото, но реално последните ми няколко пътувания повече съм карал с под 100 от колкото над 100 ... на магистралата (на Тракийско море е 90 ограничението, пък и извън него малкия спи по-добре ако е тихо и сме до 100).

Съответно ми трябва
1. Да е достатъчно удобно (широчина, дълбочина, седалки с памет и т.н.)
2. Да е достатъчно голям багажника, бонус ако има и теглич - за разни вело приключения със семейството
3. Да не троши джоба с ремонти и търсене на майстори, пък по възможност и с цена на придобиване (щото със Сааб-а ми е лесно като карам вече 9? години и съм се научил кое може да се счупи, пък и са ремонтирани големите неща) - пък и 5-10к км годишно е малко за изхвърляне.

Та разсъжденията ми са в случай на тоталка някъде (вече ме е забърсвал един камион - смяна на врата, калник, ремонти, още не ми работят бутоните за огледалата), защото иначе си ми е супер удобен Сааб-а.
Та както казвах - не съм карал нито една от изброените от мене коли, но по горните параметри поне малко са ми привлекли вниманието. Супърб комби на база колко може да се пълни с багаж и че всички обясняват, че е широко. Това че е бюджетен VW не ме бърка особено. Повече ме тормози колко сложно се правят някакви неща - примерно 60-минутното видео за инсталиране на теглич, което рацъках в ютуб като оглеждах коли с тегличи. L&K като нови идват на 70к, като стари също бързо падат цените, но не съм пробвал. Това за нова би било при хипотетична възможност от работата да се включват с плащане на лизинга - има и такива фирми. Иначе сам не бих тръгнал да взимам нова.
Лексуса визуално ми допада и ме блазнеха по линия хвалби за безпроблемност и че са хибрид, но след горния кментар може би трябва да чета повече ако ударя до търсене.
Волво идват много скъпи и са изключително малко на вторичния пазар, а нови V90-ки ми се струват кошмарно скъпи. Качих се на някаква 60-ка преди една година в летището в Копенхаген и ми се стори твърде малка и тясна и малка с теста да си направя седалката и да седна зад себе си.

И да алфи съм чувал хубави работи, ама точно за практичност май не.
Но размислите не са ми за перфектен автомобил, а конкретно ако ме ударят някъде и няма добри алтернативни 9-5ци на пазара, на какво по-ново бих обърнал внимание (все пак моята ще чукне 20-на години от излизането от завода в следващата година ако не го е направила вече). Може би не би ми се занимавало пак да лежа надолу с главата да оправям климатици и клапи. Като скучен човек нямам проблеми да карам скучна кола, стига вътре да ми е удобно.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 26, 2020 7:55 pm

Автомобил: saab 9-3 SS
Волво В70, братчеда има две, 2013 и 2015 година, първото с екобууст мотор на форд и МПС автомат, второто е пак с 2.0 турбо бензин, но си е някаква нова разработка и 8 степенен айсин. Страхотни коли, вярно отвън изглеждат малко невзрачно, но така пък не привличат погледите на разни такива които се заглеждат по ауди, бмв и мерцедес примерно. Широка, удобна и много тиха кола. Навит съм на едно XV90 обаче 130 хиляди лв са точно със 125 хил повече от възможностите ми :rofl:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2020 5:06 pm

Аватар

Автомобил: Mazda 3 2.0D Sport 2007 +Yamaha FZ1N 2007
Здравейте,за всеки перфектната кола е различна..и това е хубаво,разбира се..
За мен трябва да е купе/задължително,тая точка не се обсъжда :D / турбо-бензин минимум 2.0,200кс.поне..като начална точка :D ръчна кутия минимум 6ск.,адекватно окачване/като възможностите за регулиране са +/ след 2010г.екстри..свикнал съм на кожа,всички коли дето съм имал са били с кожа..

Лошото е че,като въведа тези изисквания в мобиле например...иии до 15К лв.са варели пробити някви..от 15 до 25 стават.. а от 25 нагоре вече почват да ми харесват...Проблема е че,бюджета е 15-20... :D :D :D

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Ное 26, 2020 10:29 pm

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
Аз вече знам каква ще е следващата ми кола. Сляза ли някога от СААБ-а ще бъде единствено и само заради Алфа Ромео Джулия, версията Quadrifoglio с 3-литров V6 мАтор пипнат от Ферари с максимална мощност от 510 к.с. и 4х4 задвижване.
Това е, няма какво да кажа повече :D
https://www.vesti.bg/tehnologii/avtomob ... ne-6038373

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Saab кафе » Безделие

Напиши нова тема Отговори на тема