Портал » Начало форум » Saab кафе » Връзки, статии и новини.

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Девет абсурдно практични автомобила
МнениеПубликувано на: Чет Апр 09, 2015 9:55 am

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
И кой от двата ти примера за предно е тежък седан с отворен диф? То и на Калояново Субару STi утрепа миналия месец GT-R и Panamera Турбо, но това е по-скоро частен случай! На същата тая спъната писта рекордът се държи от Рено Клио. Аз ще се повторя - тежка и едновременно мощна кола с предно се кара тегаво в завои ако гониш темпо. Лека количка около 180-200 коня на спънато трасе няма проблем да е с предно.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 09, 2015 9:10 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Опитах да ти кажа, че спора е безсмислен и пак се повтарям. Даже и и на високоскоростни писти резултатите са същите, ако искаш си спомни един шампионат DTM, Там Алфите се подиграваха с БМВ и Мерцедес дълги години. И ако пък Сааб 9-3 ОГ е тежка кола!? Че 1-цата на БМВ е с не повече от 100кила по-лека от един Виген. Колкото и странно да ти звучи сме сравнявали някоашня "дявол" с БМВ 328 по трасето за Белмекен ... от разклона в ниското, до високото над язовира долу горе половин цигара време. На магистрала разликата е още по-драстична. Демек, ако не е за дрифт, предимство на задното категорично не виждам. Виж 9-5 не е същата в завои, особено на планинско, но не бих я заменил за 5-ца.
А Субару или ЕВО, с добро задволанно устройство категорично са ПО-ПО колите за писта като Калояновската, от Панамера или GTR

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 15, 2015 11:26 am

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
Извън темата:
Аз също смятам, че спорът е твърде субективен, но с теб винаги е приятен! Алфите в DTM с отворен диф ли са? :wink: Има огромно значение според мен. Нито 93 ОГ, нито което и да е BMW са леки коли според мен. На магистрала съм съгласен, че при аналогична мощност, заради по-големите загуби в силовото предаване предното ще е по-динамично. Обаче заради архитектурата на задното предаване (голям тежък диф често с охлаждане, кардан с няколко лагера, по-тежък заден мост и т.н.) тежестта на купето се разпределя по-равномерно между мостовете, което не можеш да отречеш, че е важно! Това, че ТИ с дявола си направил разлика на 328-цата не значи, че ти с 328-цата няма да направиш разлика на другия шофьор с дявола евентуално, ако ме разбираш. Освен това атмосферен М52В28 колкото и да е пипан много трудно ще е над 230-250коня, а твоята не беше ли 100коня отгоре?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 15, 2015 9:39 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Извън темата:
:rofl: Момко, и 200 да са били магаретата отгоре, това само доказва, че не си прав. Ти твърдеше че многото коне се карат трудно на предно. Освен това не коментирай шофьорски умения, че ако прочете човека и не дай Боже съм се съгласил с казаното от теб, току виж ми се разсърдил :lol:, защото с по-слабо БМВ 323, ама IX, не мога да го изпреваря по същото трасе, въпреки гарантирани 100к.с отгоре. Както и той мен ако съм тръгнал пред него, но ме застига и побутва в завоите, в обратната ситуация само там успява да се отскубне.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Saab кафе » Връзки, статии и новини.

Напиши нова тема Отговори на тема