Портал » Начало форум » Saab кафе » Връзки, статии и новини.

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: За и против марката SAAB
МнениеПубликувано на: Нед Дек 28, 2014 12:12 am

Автомобил: 9-5 aero 2001г.9-3 2.0t Cabrio 2007г.
За и против,добро и лошо,предимства и недостатъци,какво ни харесва и какво ни дразни,и изобщо какво ни е изкефило и какво ни е разочаровало.Нека да пишем като реалисти а на водени само от манията по марката.Мисля че ще бъде полезно и интересно.Аз лично съм на кантар,и за това ще ми е интересно да споделите мнение :signsaab:

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: За и против марката SAAB
МнениеПубликувано на: Нед Дек 28, 2014 1:44 am

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 3.0 tid..Saab 9-5 2.3 t
Нищо не ме дразни в тая кола,дава ми всичко каквото съм очаквал,добро съчетание на к.с. и Нютонметри и добра икономия на гориво,интериора го харесвам,отвън как изглежда също.Постоянно си търся поводи да я карам и ги намирам :tooth: Дразнещи са цените на някои от резервните части,но пък не се налага често да се купуват,освен това дразнещо е че ако се налага да се тества с TECH2 трябва да се ходи до София,за щастие досега за 5 г само един път се наложи но пък имах късмет Диян да е на море през лятото(т.е.наблизо беше).За мен СААБ е един много много добър автомобил,дори и със двигател 3.0 ТИД.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 28, 2014 2:59 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Краси, явно му е останало свободно време и се чуди с кого да го сподели. Като фен на Сааб изведнъж се отказа и след като помитарства с други екзотични модели се върна отново в сектата, че даже не 1 а цели 2 си купи.
Краси, ще цитирам д-р Фил. Сааб, не е най-бързия, най-комфортния, най-икономичния, най-евтиния за поддръжка и най-престижния автомобил, но притежава всички тези неща на куп, сравнено с коя да е марка в така наречения сегмент С на средния клас. Останалото е въпрос на вкус ;) :rtf

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 28, 2014 6:19 pm

Все по свободни ще ставаме за съжаление Дидо.Искам само да разбера защо все повече хора карат ,купуват и харесват марката SAAB.Дано причината да не е само ненормално ниските цени.Винаги съм бил фен,но е добре понякога да смениш брюнетката пък макар и за малко с блондинката :D Така разбираш какви са разликите в средния клас :D :signsaab: :signsaab:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 28, 2014 6:43 pm

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: ex 9000, 9-5 2.3 aut. Devil Performance
Извън темата:
Като гледам - преди година един познат си купи 900/досега не чувал марката Сааб/ защото както сподели: За 2000лв. това което предлага тази кола никоя друга не предлага.
Вторият ми познат си взе 9-5 3.0TiD по същата причина - за 4000лв. - 177к.с. 2005г.- при положение, че в мобилето немските с тези данни започват от 10, че и 15000лв. нагоре. След 4 месеца каране споделя, че започва вече да харесва марката. :lol:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 28, 2014 8:27 pm

Аватар

Автомобил: 93 MY99г 2.2TiD-150hp;9-5 Aero MY01
Хубаво: носи индивидуалност, много добри екстри за цената си, дава ми повече спокойствие, че няма да се гътна ако ме отнесе друга кола, много голям багажник и доста комфортно возене вкл. седалки на дълъг път
Друго хубаво е общността и колегиалността. С коя друга марка други собственици на марката ще дойдат да ме заговорят на бензиностанция само защото съм с кола от същата марка (преди 2 дни ми се случи, но бързам и не останах да поговорим )? Сред собствениците на тези коли има безкрайно отзивчив и дружелюбни хора, нищо че понякога не се траят помежду си.

Лошо: копието за аварийните светлини постоянно се чупи, окачването от както я взех постоянно трябва да му се прави нещо и тамън се оправи и идва ред на следващото, като цяло постоянно излизат нови ремонти и все едно SAAB= something always about to break, харчи доста
Но копчето за аварийните светлини е много голям дразнител

Все пак повечето болежки, които оправям са неща, които не всеки ще тръгне да прави, но искам да е в добро състояние колата и да може да се разчита на нея.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 28, 2014 8:52 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Извън темата:
Краси, можеш да си сигурен, че повечето които виждаш по улиците у нас са именно заради ниската пазарна цена. Това което сподели адашчето по горе, си спомняш че се е случвало и по път даже, а не просто като сме спрели на бензиностанция. За съжаление по-голямата част от новосдобилите се с любимата ни марка, наистина не знаят какво са си купили или накратко "много екстри за малко пари"Знаеш ли колко са такива като теб в последните години (купили си коли на истински километри и за доста по-различна цена от онази в мобиле.бг или пък решили че това е колата и не са пожалили средства да се погрижат за нея, та да им служи вярно, като истински Сааб) не повече от ... няма да казвам цифра, че ще има сърдити после.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 28, 2014 9:36 pm

Аватар

Автомобил: 9-5 b235R
Нека и аз да кажа едно реално мнение като човек, който интуитивно попадна в СААБ- сектата, а дълбоко в себе си е с Опелско сърце!

Имах нужда от автомобил, който да удовлетвори новите ми семейни нужди- от поти 6 месеца имам прекрасно дете, което честно казано ме бе страх да возя в дългогодишната си мания - Опел Калибра (цигания за много от вас, за мен- ВЕЧЕН модел, особено след начина по който аз подходих и се отнесох към него в годините).

Преди да видя моят актуален СААБ,знаех достатъчно за марката - винаги съм бил информиран на автомобилна тематика, а мой добър приятел направи трансплантация на B204 в Астра GSi по UK модел- трансплантация от която знам много за моторите на марката,както и особеностите по захват, управление и технически обноски.

Кои бяха причините да взема колата, НЕПОДРЕДЕНИ по важност в изброяването:
1. Сигурността която предлага, както и TCS с възможност за изключване (Важно за душманин като мен :) )
2. 308мм (по спомен) предни спирачки - няма ги в други модели за този ценови диапазон
3. индивидуалност - има нещо "извратено" във визията на моделите. Или ти допада подсъзнателно, или го отричаш тотално. Не може да ти е безразлично!
Мен дори ме изкефи. Виждам добри черти които във времето мога да "изразя" с няколко допълнителни елемента или комбинация от детайли/окачване/ джанти!
4. Комфорт - тиха, стабилна, въпреки това достатъчно директна возия - отново търсени от мен качества за семеен автомобил, с който мога да си доставям собствено удоволствие карайки рисково когато съм сам разбира се.
5. МОЩНОСТ - това, което ограничава избора от актуалният пазар и се конфронтира в аспекта цена/мощност/качество!
6. Интересен модел, обект на много фпруми, общества и тунинг - тоест модел с достатъчно открита "топла вода" и множество от хора, готови да споделят своят опит!
7. Едно от най важните неща - сядайки в него се чуствам в свои води - "като вкъщи". Карайки го също. Не ме подвежда, има си странности в поведението на които обае съм свикнал в модели на Опел които съм карал. Горното вероятно се дължи на взаимодействието на GM в тези години.

Кои неща откривам и НЕ МИ ХАРЕСВАТ в модела (конкретно моя, понеже нямам допир до други):

1. Огромен разход на гориво. Въпреки това, при 230 к.с. по-скоро се приема за нормален при останалите марки, но честно казано очаквах по- балансиран разход когато един неголям като обем 4 цилиндров мотор не се кара под напрежение и се възползва от добрите си нютони в ниските обороти на всяка предавка.
2. Тотална липса на фирми- производители на допълнителни елементи и/или оборудване в интериорно/екстериорно отношение. Почти нулев избор на детайли с които да персонализираш модела по свой вкус, освен ако не си богаташ за да се унифицираш в стила на Hirsch примерно.
3. В желанието си да предложат нещо по-добро на клиента, техниците/инженерите са се "поулчли" с някои решения, твърде неефективни във времето. Като бърз пример давам Backup алармата, малкото пространство отпред, свръх тежкият преден капак (имащ проблеми със задържането му отворен), някои копчелъци или пластмаси в които няма логика, Cd+Tape, и др.

Мамка му имам да пиша още, но трябва да заминавам да карам с едно Fiat Coupe Turbo. Ще довърша друг път ...

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 28, 2014 10:27 pm

Мисля, че темата ще отиде в правилната посока.Исках да разбера дали хората които имат ,карат или искат да притежават СААБ,разбират какво е това.Или цената и това че има поносимост към газови уредби е достатъчна причина!!!Едно е да караш СААБ ида му сложиш газ принуден от обстоятелствата и съвсем друго да си купиш СААБ,защото е евтин и носи на газова уредба.Жалко за истинските фенове и тяхната индивидуалност :( :( :( БЪДИ РАЗЛИЧЕН!!!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 28, 2014 10:43 pm

Прикачени файлове:
image-1411757858655-V.jpg
image-1411757858655-V.jpg [ 249.19 KiB | Прегледано 3611 пъти ]
Един пример на типичен Саабаджияяяя :D :D :D

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 28, 2014 11:21 pm

Аватар

Автомобил: saab 9000 cse & 9-5 SE
Фен на 9000 от 2002 година цели 3 броя.По-нагоре е описано всичко. Най-вече индивидуалност. Някой знае ли, че в USA адвокати, лекари и хора на изкуството карат СААБ. Върл противник на Газта. Успех от мен и поздрави където и да сме.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 28, 2014 11:33 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0
Извън темата:
phpBB [video]

phpBB [video]

:D

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 29, 2014 7:49 am

Аватар

Автомобил: 9-5 b235R
Газта си е газ. Тя не е толкова определяща, а камо ли " лесна за газифициране". Мина времето в което ако си купиш кола над 100 к.с. и я газифицираш всички ти се присмиват и сочат с пръст. Научихме се не просто да си правим сметката, а какво е важно и трябва да правим, за да оцеляваме и да бъдем успешни в собствената си държава. Въпреки горният си дълъг пост в който никъде не описах, че моя е газифициран искам да отбележа, че още преди да помисля да го взема дори за секунда не ми е минавала мисълта да го карам на бензин. Но това важи за всяка една кола на пазара, която бе потенциален избор по моите критерии. За едни газовото е въпрос на възможности, за други въпрос на избор.
Клиповете които сподели колегата са много яки и донякъде определящи. В моите среди съм близък с няколко архитекти- за съжаление предпочитат да си карат Мерцедесите. По една или друга случайност обаче, чух професията си във вторият клип. Като графичен дизайнер поне имам възможността да определям какво виждат очите ми и как го възприемат- тоест трудно е мнението ми да бъде манипулирано с общите клишета а мога сам да видя, разбера, преценя. Замисям се обаче, че във втория клип говорят конкретно за Аеро 250к.с. ... та ако искам да съм в "крак" май ще трябва да ъпгрейдна, хахаха.
Поздрави колеги, и нека напишете в тази тема това, което чивствате към колата. И не ппзволявайте чужди стереотипи или изградени с комплекси клиширани фрази да развалят удоволствието, което марката и модела който притежавате е готов да ви достави ако не подхождате с компромиси в поддръжката му.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 29, 2014 10:46 am

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 2,0t B205E MY01 Deviltune
Аз съм фен на марката отдавна. Много ме кефеше външния вид на 900NG. Минах през доста други марки и накрая си взех тази. Определено мога да кажа, че това е автомобил, при който е мислено когато е проектиран. Карам го от 3 години и мога да споделя само едно нещо, което не ми е харесало - лостчето за чистачките. За да се мине от режим на интервално задействане на режим постоянно трябва да се мине през изключено. Освен това беше хубаво да има и регулиране на интервала. Друго не се сещам засега.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 29, 2014 12:19 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
Плюсовете няма да ми стигне клавиатурата да ги изброявам..... Минуси единствено това че е с предно с отворен диф и недозавива. Но не бих сменил марката заради тези две неща.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Saab кафе » Връзки, статии и новини.

Напиши нова тема Отговори на тема