Портал » Начало форум » Saab кафе » Връзки, статии и новини.

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: За и против марката SAAB
МнениеПубликувано на: Пон Дек 29, 2014 4:27 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9000 CDE 1996 Custom Stage by Red_Devil
Здравейте и от мен колеги.
Няма да описвам как станах фен на марката, това съм го писал в другата тема (Кой, как стана саабер, или поне така си спомням, че беше).
Ще напиша мнението си за моята кола - 9000 CDE

Това, което харесвам е:
1. Размерът. Отвътре, най-вече. Чувствам се комфортно в нея, пътниците отзад - също.Има голям багажник.
2. Способността и да носи на тунинг. За смешни пари ми подарява удоволствие от шофирането, което може да се получи само от така наречените "супер коли".
3. Здравата сглобка и усещането за сигурност, което дава.
4. Има собствен характер и прави неща, които аз не съм предполагал,че може - в положителен смисъл.
5. Има фенове, с които е ми е много приятно да общувам.Има готин клуб, в който ми е кеф да си прекарвам част от свободното време.
6. Има готина поддръжка, много често надхвърляща стандартните SLA, които съм имал с другите сервизи. Такова отношение, от сервизи и майстори на другите марки, аз лично, не съм имал.
7. Не е интересна за криминалните елементи.

Което не харесвам е:
1. Не е 4х4.
2. Не се регулира интервала на чистачките.
3. Не спира много добре при високи скорости.
3. Има собствен характер и понякога е в цикъл и с нея не се говори - Дидо знае най-добре.
4. Остаря и започнаха да липсват някои, оригинални , резервни части.
5. Не може да и се монтира 8 цилиндров двигател с 2 турбини, без да се променя външния и вид. :lol:

Последното е в рамките на шегата.

За сега толкова.

Хубав ден на всички.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 29, 2014 6:03 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Извън темата:
Петроффф, не си казал не сме измислили интервала за чистачките. Има решение и на този проблем и то в много по-голям диапазон от предлаганите 3 степени на по-новите модели

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 29, 2014 8:25 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9000 CDE 1996 Custom Stage by Red_Devil
Red_Devil написа:
Извън темата:
Петроффф, не си казал не сме измислили интервала за чистачките. Има решение и на този проблем и то в много по-голям диапазон от предлаганите 3 степени на по-новите модели

Ами Дидо, не знаех,че и за това предлагаш решение. Да запишем час за лечение на този дефект. Става дума за интервалните настройки, нали? Когато чистачките се включват от време на време?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 29, 2014 9:44 pm

Аватар

Автомобил: saab 9000 cse & 9-5 SE
yasmania написа:
Газта си е газ. Тя не е толкова определяща, а камо ли " лесна за газифициране". Мина времето в което ако си купиш кола над 100 к.с. и я газифицираш всички ти се присмиват и сочат с пръст. Научихме се не просто да си правим сметката, а какво е важно и трябва да правим, за да оцеляваме и да бъдем успешни в собствената си държава. Въпреки горният си дълъг пост в който никъде не описах, че моя е газифициран искам да отбележа, че още преди да помисля да го взема дори за секунда не ми е минавала мисълта да го карам на бензин. Но това важи за всяка една кола на пазара, която бе потенциален избор по моите критерии. За едни газовото е въпрос на възможности, за други въпрос на избор.
Клиповете които сподели колегата са много яки и донякъде определящи. В моите среди съм близък с няколко архитекти- за съжаление предпочитат да си карат Мерцедесите. По една или друга случайност обаче, чух професията си във вторият клип. Като графичен дизайнер поне имам възможността да определям какво виждат очите ми и как го възприемат- тоест трудно е мнението ми да бъде манипулирано с общите клишета а мога сам да видя, разбера, преценя. Замисям се обаче, че във втория клип говорят конкретно за Аеро 250к.с. ... та ако искам да съм в "крак" май ще трябва да ъпгрейдна, хахаха.
Поздрави колеги, и нека напишете в тази тема това, което чивствате към колата. И не ппзволявайте чужди стереотипи или изградени с комплекси клиширани фрази да развалят удоволствието, което марката и модела който притежавате е готов да ви достави ако не подхождате с компромиси в поддръжката му.

Затова написах Хора на изкуството.А моята професия я пише в профила.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Дек 30, 2014 10:03 pm

Аватар
багериста
багериста

Автомобил: SAAB 9-5 2.0Turbo-Deviltune custom stage
Моят първи СААБ беше модел 900, произведен в края на 1978. Когато го купих от немска фирма в България,беше първият такъв,внесен тук! По това време (1994 година) още нямаше официален сервиз и представителство на СААБ в България! По това време в Щатите Волво и СААБ бяха едни от най-престижните марки,ползвани изключително от адвокати,архитекти,доктори и артисти (вкл. музиканти)! По-късно разбрах,че това важи и за Европа,и то при срещите си някои от известните музиканти. Времената бяха други,хората също! Тогава освен скъпите части не виждах никакви минуси! Не ги виждах и при следващите ми четири СААБ-а-900 OG,9000i,9000 CS 2,3 и 9000 CS 2,0 Turbo! С покупката на 9-5-ицата започнах да виждам и някои минуси. И в марката,така добре обезобразена в последствие от GM,и в някои от хората,притежаващи марката. Освен поевтиняването на детайлите с всяка една година насам,статуквото на марката вече не е същото! Вече по пътищата можеш да срещнеш такива необразовани миндили зад волана на СААБ,че направо да те е срам! Разбира се,най-вече заради "срамно ниските цени",на които можеш да си купиш СААБ!
Но от друга страна,все пак СААБ остана индивидуална марка със собствен облик,и то въпреки всичките опити да превърнат марката в ширпотреба! Затова и продължавам да съм фен-истински и неподправен,затова и можете да ме срещнете зад волана на СААБ и днес!
Весели празници,и още по-весели пълници!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 31, 2014 12:42 am

Аватар

Автомобил: 9-3 2002 2.2 tid
Собственик съм на СААБ само от 19 дни, но още като 15-16 годишен знаех че Волво и СААБ са много здрави и надежни автомобили. От тогава съм си харесал марката (или тя мен) и знаех че някой ден ще карам такава кола. СААБ или ти харесва, или не - това е!
Като минус мога да отбележа големия радиус на завой, а плюсовете са много.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 05, 2015 10:56 am

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
Толкова плюсове намирам за себе си в марката, че мога до утре да изброявам. Малко от тях са обективни, но не ми дреме особено.
+индивидуалност
+здравина
+внимание към детайла: такъв човек съм, че и 50лв да дам искам да е за нещо, за което някой е положил усилие и е вложил мъничко мисъл, различна от печалбарство
+възможности за силов тунинг
+качество на изработката
+общността

-управление в завой
-липса на иновации след 2000г
-предно предаване или 4х4
-специално за 93OG: багажникът е прекалено голям! Малко по-малко багажник за сметка на малко повече пространство за краката на пътниците отзад би било чудесно

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Saab кафе » Връзки, статии и новини.

Напиши нова тема Отговори на тема