Портал » Начало форум » Saab кафе » Връзки, статии и новини.

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Новият сервиз на Saab
МнениеПубликувано на: Чет Ное 15, 2012 1:01 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9,3 2.0T AERO MapTun stage3
Сайта е много стилен. Поздравления.
Сега остава да го напълните с полезна информация. Ако направите и онлайн каталог за части ( с прикачен WIS) ще падне доста от плещите на Урагана.
Дано не ме разберете погрешно.

Разликата между мъжете и децата е само в цената на играчките.

9000MY1991/2.0/134кс.
9,3MY1999/2.2/115кс = RIP.
9,3MY2004/2.0T/265кс MapTun stage3.
9,5MY2005/2,3t/250кс .

9,5MY2009/1,9/180кс.MapTun stage1

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 21, 2012 8:08 am

Автомобил: Saab 9-3 1.9Tid, Qashqai 4WD, SuperB 4x4
Има ли някакъв начин да организирате 2-3 пъти годишно посещение в други градове? Мен лично ме интересува Варна.
Предполагам че местните колеги ще бъдат заинтересовани и вероятно няма да е проблем да се постигне договореност с някой от местните сервизи да се използва материалната база.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 23, 2012 6:06 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
Има начин, но трябва да се организирате достатъчно коли, за да можем да си покрием разходите. Ако има и още някой по-голям град в който да се организират успоредно с вас ще е най-добре. Един вид нещо като турне да стане :rofl:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 23, 2012 7:30 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 95 2.0T,SAAB 95 2.0T SW
Freak, това обаче според мен трябва ВИЕ, хората от сервиза да го организирате !!!
Приеми го като градивна критика или като съвет.
Далеч съм от мисълта да се заяждам :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 24, 2012 1:41 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Ще направя една анкета за да събера малко информация и се организира по най-удачния начин и за клиентите извън София, и за нас. Иначе за сайта ще гледам да го напълня с полезна информация за колиентите, но WIS едва ли ще успеем да вградим.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Ное 24, 2012 4:30 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 95 2.0T,SAAB 95 2.0T SW
Freak.Относно вграждането на WIS в сайта: мога да помогна като ви свържа с точния човек който може да го направи.
Ако имате интерес ми кажи да говоря с него и да ви свържа да си се разбирате кой какво иска.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 26, 2012 2:03 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Благодаря за желанието за помощ, но точно WIS не виждам смисъл да се вгражда в сайта, при условие, че всеки може да си го изтегли и ползва. По скоро бих сложил информация с характерни особености по поддръжката и проблемите на различните модели, цени за стандартни процедури и обслужвания, колко често се препоръчват, както и линкове с полезна техническа информация.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 22, 2013 11:46 am

Аватар

Автомобил: 93 MY99г 2.2TiD-150hp;9-5 Aero MY01
Покрай другата нашумяла последно време тема се присетих, че не знам дали съм оставил мнение за този сервиз.

Бях много доволен от ремонтната дейност, цените и от отношението. Също така ми беше на близо и на удобно до офиса. Проблеми по колата се настройваха и отстраняваха бързо.

Лошо в този сервиз беше, че ставаха малко бавно нещата (основно заради чакане да пристигнат части) което не са виновни момчетата, но исках да оправя разни неща бързо пък се проточиха 2 месеца примерно и малко по малко се откриваха нови неща.

То и аз съм си виновен, защото дадох зор за вземане на колата а ако я бях оставил да я тестват повече време може би щеше да се открият и останалите уплътнения от първия път, а не в последващите пъти да се откриват. Знам, че методологията е била правилна.
Лошо е и че са ми неудобни от сегашната работа да отскачам и че не работят уикенда (което е нормално всъщност).

Като цяло съм с доста позитивно мнение за тях и пак имам намерение да отскачам и до там от време на време като ми потрябва ако ми е удобно.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 22, 2013 3:45 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0
Малко отзиви и впечатления от мен.:)
Преди седмица звъня на телефона, на който вдига човекът отговарящ за резервните части и питам за една такава.
След като ми се съобщава цената, питам кога може да бъде доставена въпросната част, отговорът беше "Сега поръчахме подобна за клиент" (беше четвъртък или петък), тя ще дойде следващият четвъртък (т.е. след една седмица).
Не знам, колко пъти седмично идват доставките (дали това става само всеки четвъртък), но да кажем хипотетично, че я заявявам тази част. Това, което последва, беше питане "С кого разговарям", казвам си името- "Не се познаваме", което си е така и ми се казва "Ние по принцип работим с капаро".

Въпросът ми е, по принцип сте решили, относно покупката на части, да не работите с хора, които не познавате и с такива, които живеят извън София ли?

Да кажем, че се съглася с това условие, превеждам капаро, чакам то да се появи в банковата Ви сметка, след това се поръчва тази част, изчаквам да дойде и ......цялата тази операция изгубва смисъл, при положение, че същата част можех да я взема от един френски сайт, вярно с доставката излизаше 10-тина лв. по-скъпо, но щеше да дойде по-бързо до тук.
И тук говорим за нещо струващо 80-90лв.

Един пример, в период от два-три месеца, правя две поръчки на една нашенска фирма, продаваща тунинг чаркове, като поръчките са за по около 500лв всяка и същите ми се доставят от Англия, само след телефонно обаждане да потвърдя, че искам тези неща.
Гаранцията за тях, че ще отида после да си ги взема от офиса на куриера е точно нулева. :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 22, 2013 4:34 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Доколкото знам, тъй като не се занимавам пряко с това, поръчки се правят веднъж седмично, като ние заплащаме цялата стойност на поръчката преди да ни изпратят частите. Всички клиенти капарират някаква сума за частите които се поръчват, мисля че е в порядъка на около 40 процента. Единствено изключение за капарирането може да се направи ако колата е на доверен клиент и е оставена за ремонт при нас. Срокът за доставка е от една до три седмици, в зависимост от това дали частта е налична в унгарското депо или те от своя страна я поръчват от Швеция. Без значение от кой град е клиента, политиката за поръчка на части е една и съща. Не мога да кажа защо се работи по този начин, но явно си има причини. Ясно е, че алтернативи винаги има, но в крайна сметка клента си решава от къде и какво да поръча и дали условията които предлагаме са приемливи за него. Като цяло има какво да се желае в тая насока и препоръките ти са уместни, но явно за момента това е начинът, който може да си позволим финансово без да затваряме големи суми в части, които не са от първа необходимост.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 22, 2013 6:44 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0
freaktattoo написа:
Не мога да кажа защо се работи по този начин, но явно си има причини..................явно за момента това е начинът, който може да си позволим финансово без да затваряме големи суми в части, които не са от първа необходимост.

Най-вероятно това е причината.
Попитах, защото преди покупката на части от СМ ми отнемаше едно телефонно обаждане до Боби и частите, ако ги има в наличност, пристигаха след ден-два, ако ги няма, си беше пак така с поръчките до Унгария. Капаро не ми е искано никога.

Ясно е, че за да се поддържат части на склад трябват доста пари.
Може би трябва да се помисли за по една бройка от най-често сменяните неща.
Всъщност, за да знам за в бъдеще, има ли нещо налично или всичко се поръчва по спомената вече схема? :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 22, 2013 11:25 pm

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
И СМ точно в четвъртък си пускаха поръчките. Момчето май се казваше Тони и май и сега работи в сервиза заедно с freaktattoo. И на мен никога не са ми искали капаро. И тва с познатите коли е малко странно, защото мен и баща ми ме познават и Анди и Николай Марковски и Боби (айде той вече няма отношение), но с Тони лично не се познаваме, това означава ли, че трябва да превеждам капаро или не. Както е тръгнало аз специално скоро няма да поръчвам части за Saab (щото Слави ме оплю за идеята с газовото кабрио), но е редно според мен да ги изчистите нещата с поръчките и да не са на принципа "познаваме ли се"?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 22, 2013 11:38 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 AERO'03 10x to the Devil
Извън темата:
С извинение за offtopic-а, по-добре газово кабрио в клуба, отколкото при някой, дето няма идея що за кола е това. А и предвид пробега и годините, е малко вероятно скоро да ти трябват части за ремонт. :-) Аз лично много бих се радвал да го видя това кабрио на живо на някоя от срещите.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 22, 2013 11:56 pm

Аватар

Автомобил: ex SAAB 9-3; BMW X3; BMW 320d coupe MY'12
Извън темата:
Още в събота ще се водят разговори на место с чичковците от Autoplaza. Предния път бяха точни, но колата (9-3 TTiD4 160к.с.) не си заслужаваше! Ако си стиснем ръцете ще падне черпене!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 23, 2013 8:56 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Вижте, преди в СМ може и да е била друга политиката с капарирането на части, но ние не сме СМ, а нова фирма и за момента нямаме възможност да работим по друг начин освен с капариране. Все пак по-добре да има този вариант, отколкото да няма никакъв вариант, аз поне така мисля. Няма двоен стандарт и за всички условията са еднакви. Ясно е, че повечето пишещи тук се познаваме и си имаме доверие и приятелски отношения, но за момента не можем да си позволим друг начин за поръчки. Пак казвам, единствено изключение може да се направи понякога, само ако има кола оставена за ремонт в сервиза, да поръчаме нещо необходимо за ремонта което е излязло непредвидено и то да бъде фактурирано накрая. Ще помоля колегата Тони да си направи тема и да следи за запитвания, да отговаря кое е налично, кое не и за колко време идва, колко струва и колко се капарира. Така поне ще има някаква яснота. Ако имате други желания и препоръки споделете ги, ако има как ще се постарая да бъдат осъществени. Това което може да се направи в бъдеще според мен е да се дадат някакви отстъпки или преференции на членовете на клуба, или редовните клиенти да получат карти с отстъпки за определени стоки или услуги.

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Saab кафе » Връзки, статии и новини.

Напиши нова тема Отговори на тема