Портал » Начало форум » Гараж » Употребявани автомобили

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Купувам 9-5 след '06 бензин, ръчни скорости
МнениеПубликувано на: Вто Апр 19, 2016 8:21 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 9000 AERO Deviltune custom Stage
Тук Урагане си в голяма заблуда,изобщо твоето градско не е градско,я ела да видиш какво е градско.Аку тук изкараш и 40 000 си късметлия.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 19, 2016 8:30 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0 MY'97
Понеже се ядосах на един Spec преди години и наковахме тая керамика дет' се вика за без пари, трябва да ти кажа, че в нито един момент не съм го жали тоя съединител!
И коли съм дърпал та чак е замирисвал. Един 900 на 1см. сняг и много хлъзгав асфалт отдолу, по нагорнище, баавно с много въртене на гуми едвам издрапахме, та чак тоя дето дърпах гледа ококорено, че успях да го кача до края ( пък включително и на баща ми 900 от Свищов до Русе) и по бордюри се качвам и т.н.
И при вас съм карал, знам за какво става въпрос. Едва ли ще се съкрати пробега чак наполовина, особено пък ако го пазиш от извращения.

Отиваме малко извън темата, едва ли питащият ще тръгне да слага такива съединители и ще ги тества колко изкарват. :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 19, 2016 11:28 pm

Автомобил: Saab 9-5 2.0t MY07 седан
Боби, много грешно си ми разбрал процентите - това е процентната тежест на моето решение, а не значи , че харчи 20% повече (макар, да мисля, че е точно толкова). Никакъв спортист не съм, но това не значи, че не изпитвам удоволствие от шофирането - нещо, което автоматът не ми дава. Поддръжката ми е много болна тема предвид това, че успяха да ме метнат, когато купувах сегашната си кола (абсолютно същата кутия като на 5ск. сааб, която масово в тия волва държи до 250-300хил км. Преди да ми скочите, че нищо не разбирам има 2 съществени разлики-1. Не се охлажда добре. 2. Кутията "изключва" от скорост, когато не и се подава газ известно време и вкл. , когато и се подаде). Та метнаха ме, платих 3000лв за ремонт и сега я мразя, защото хем ми е скъпа, хем не ми е кеф.
Смяна на съдител, ако ще и с маховик не ме плаши чак толкова
Честно ви казвам - мисля да не защитавам повече избора си на скоростна кутия :) Чуденката ми идва от това, че Големия Лош Вълк ми каза да не взимам кола от модела след '05, а пък аз съм "луд на шарено се радва" и ми се нещо с интериор поне наподобяващ нещо модерно. Все пак имайки респект и страх, най-вероятно ще се всушам в тази препоръка и ще почна да оглеждам и коли от преди фейс-лифта.
П.П Извинявам се за словоблудстовото

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 20, 2016 1:22 am

Аватар
Remove before flight
Remove before flight

Автомобил: SAAB 9000CD Darko/Deviltune Edition
Lqlik написа:
Чуденката ми идва от това, че Големия Лош Вълк ми каза да не взимам кола от модела след '05, а пък аз съм "луд на шарено се радва" и ми се нещо с интериор поне наподобяващ нещо модерно.

Ако под модерен интериор разбираш 3-те въртока тип "пералня Зануси", айде нема нужда! Старият интериор може да изглежда скучно, но поне наподобява самолетен кокпит.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 20, 2016 8:13 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Извън темата:
HURRICANE написа:
Понеже се ядосах на един Spec преди години и наковахме тая керамика дет' се вика за без пари,
И коли съм дърпал та чак е замирисвал.

Въййй и на КО мирише керамиката :rofl:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 20, 2016 10:07 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Извън темата:
На много "триеща" се керамика. :rofl: :-D
Може да звучи странно (чувал съм че не миришела), но като го качихме тоя баир тук, а то беше качване поне 10-15 мин. като се наведох и помирисах нежду капака и стъклото наистина се усещаше накаква лека миризма, е не е като на феродо разбира се, но първата ми мисъл беше, "то хубаво помогна на човека, ама пак ще сваляш кутията май". :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 21, 2016 11:18 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
Боби, ти за колко проблеми по ръчни скоростни кутии на Сааб 9-5 си чул? Обзалагам се, че за кола втора употреба на над 10 години шансовете автоматика да е проблемен е в пъти по-голям. Цената за отстраняването на подобни проблеми също е в пъти по-висока. Радвай си се на автомата и остави всеки да има мнение.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 22, 2016 8:58 am

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2,0t - Deviltune
freaktattoo написа:
Боби, ти за колко проблеми по ръчни скоростни кутии на Сааб 9-5 си чул?

Илчо, никъде не съм споменал, че ръчните скорости имат проблеми. Нали? Въпросът е излишен.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 22, 2016 8:25 pm

Аватар

Автомобил: фтумобил
Аз живея по чужбините от известно време и кола от България бих закупил, ако е форумна или чрез много, много добър познат. Обикновенно внос. Това е малко излишно да го споменавам, но все пак.
Малко да разкрия тук във форума, кой как се е сдобил с колата си. :mrgreen:
В по-големият си процент - директен собственоръчен внос. Дали някой е пътувал и сам си я е избрал или пък някой я е докарал по поръчка, или пък заедно с някой форумен гуру :mrgreen: , all together са я докарали... въпросът е че е повечето хубави коли тук са си проверено-гарантиран внос.
Аааа, забравих. Или купени от официалния представител тук и след това продадени от 1-ва ръка. Но такива екземпляри изпадат доста рядко, и те отново обикновенно са форумни.

И внос, бих се средоточил конкретно от Германия, може би с известни изключения Холандия. Аз лично от Швейцария не бих взел. Швейцария е една от държавите в които шофирам, а аз към момента изминавам около 10 000 км месечно, не изцяло в Швейц, но имам наблюдение. Като поддръжка, в някакъв процент са по-зле и от нас, а като шофиране, особено в Женева, регистрацията пернишки агресор (моля Сашо да не се засяга) ще им подхожда най-добре.

Ако имаш възможност и енергия, според мен обмисли варианти някакси сам да си я "донесеш".

Офф. : Искрено се надявам, да имам възможността следващата ми кола да бъде точно Волво и то точно както ти казваш - турбо бензин с ръчни скорости. Но аз съм фен на колите от 80-те и 90-те, за читаво от 80-те няма да имам сила, за това само се облизвам (засега) около обяви за 850 R, V70 R или Т5, и 940... всичките комби разбира се. :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 22, 2016 11:37 pm

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2,0t - Deviltune
Извън темата:
Башмайсторче написа:
Искрено се надявам, да имам възможността следващата ми кола да бъде точно Волво и то точно както ти казваш - турбо бензин с ръчни скорости. Но аз съм фен на колите от 80-те и 90-те, за читаво от 80-те няма да имам сила, за това само се облизвам (засега) около обяви за 850 R, V70 R или Т5, и 940... всичките комби разбира се. :)

Майсторе има, има за всеки джоб от тях:
400-450hk двигател на 25000 км, купе на 160000 км, гаражно http://www.blocket.se/alvsborg/Volvo_85 ... ?ca=15&w=3 , е малко скъпичко.
340hk съвсем достъпна цена http://www.blocket.se/lund/Volvo_850R_s ... ?ca=15&w=3
Стига да искаш, ще намериш и да се похвалиш.

Последна промяна HURRICANE на Пет Апр 22, 2016 11:43 pm, променена общо 3 пъти
Добавяне на Offtopic tag.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 23, 2016 10:04 am

Аватар

Автомобил: saab 9-5 2.3 turbo aero
Автоматик - да.
Но никога на сааб с над 10 години експлоатация :lol:
Нагледал съм се на доста препатили.
И въобще тези японски автоматици - уж са механично здрави, пък доста рев от тях и по другите форуми. Например, при ланча тесис.

Не знам защо, но такъв рев по-рядко се чува при големите дърти кораби "бмв седма серия" или s-класите от 90-те.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 25, 2016 11:09 pm

Аватар

Автомобил: фтумобил
офф
Боби, тези са хубави, ама Волво е една от марките за мен, която трябва да е комби. :angel:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 26, 2016 12:29 am

Аватар
Отстранен
Отстранен

Според човека който се занимава със Сааби в града от има няма 25 години Сааб 9-5 бензинов ако е със на време сменяно масло изкарва 600 000км без никакви ревизии на двигатела и смяна на турбина.Личните ми наблюдения са че собствениците на нови автомобили си наливат какви ли не трето разрядни и четвърдо разрядни масла в двигателите и от там почват драмите....стига на положение да започва проблем след проблем,писва му дава я за без пари,само и само да се отърве от нея на някакъв автотърговец който се занимава със експорт и така се озовава по родните ни автокъщи.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 26, 2016 2:21 pm

Аватар
багериста
багериста

Автомобил: SAAB 9-5 2.0Turbo-Deviltune custom stage
Огата написа:
Според човека който се занимава със Сааби в града от има няма 25 години Сааб 9-5 бензинов ако е със на време сменяно масло изкарва 600 000км без никакви ревизии на двигатела и смяна на турбина.Личните ми наблюдения са че собствениците на нови автомобили си наливат какви ли не трето разрядни и четвърдо разрядни масла в двигателите и от там почват драмите....стига на положение да започва проблем след проблем,писва му дава я за без пари,само и само да се отърве от нея на някакъв автотърговец който се занимава със експорт и така се озовава по родните ни автокъщи.

Бе тоз майстор дали е отварял действително двигател B205/235?
Щото аз преди години купих един от най-гледаните СААБ 9-5 тук,от първа ръка и карана само на извънградско,без да е тунингована,и колкото и да не ми се вярваше и на мен на 270000 се наложи да отваряме мотора за смяна на сегменти. Докато не видях,че сегментите на 9-5 са с около 40% по-тънки и меки от тези на 9000, а буталата наполовина по-леки и аз си мислих,че ще карам поне до към 400000-500000 км. :shock:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 26, 2016 11:14 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Извън темата:
Огата написа:
Според човека който се занимава със Сааби в града от има няма 25 години Сааб 9-5 бензинов ако е със на време сменяно масло изкарва 600 000км без никакви ревизии на двигатела и смяна на турбина......

Да, един Garrett като твоя например, най-вече ще изкара 600 000 км....пък ако ще и от чисто нов да е мазан от най-скъпото и най-фешън масло на този свят.... :thumbsup: :yes:

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Гараж » Употребявани автомобили

Напиши нова тема Отговори на тема