Портал » Начало форум » Гараж » Употребявани автомобили

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Saab 93 Convertible
МнениеПубликувано на: Пет Мар 18, 2011 12:52 am

Аватар

Автомобил: Saab 93 - Convertible 2000г. /B204i/
Колеги, колко и да не ми се иска, налага ми се да обявя за продажба добре познатата вече клубна кола - моят кабриолет. Още в началото на обявата бих искал да обясня, че колата продавам, тъй като ми предстои закупуване на апартамент и имам нужда от пари в брой. Ето и данни за колата:

Марка: Saab
Модел: 9-3 OG
Първа регистрация: 2000г.
Двигател: 2.0 атмосферен, B204i - 130к.с.
Скоростна кутия: 5-степенна, ръчна
Цвят: сив металик
Купе: Кабриолет
Пробег: 168'000км. (доколкото ми е известно, пък и предвид състоянието й - май са реални. Аз я взех на малко под 150'000км по километраж)
Гориво: Бензин + Газ
Среден разход на гориво: 9.3/100 бензин | 10.4/100 газ - за справка, водя статистика на разхода на колата откакто я имам, вече на база близо 20'000км. Ето линк: http://www.spritmonitor.de/en/detail/407983.html

Екстри:
ABS, 4 AirBag - SRS, кожен салон (тъмно сива кожа в добро състояние), климатик, ел. стъкла, ел. покрив, ел. огледала, аларма с управление на стъклата и багажника, аудио система Blaupunkt Travel Pilot с двоен RDS, CD и GPS навигация с вързана антена и наличен софтуер, монтиран немски Bi-Xenon с гаранция още 1г.

Колата е обута и се продава с:
- Комплект летни гуми Bridgestone 225/55/16 - 4мм грайфер, нахлузени върху алуминиеви джанти OZ 16'' (на снимката е с тях)
- Комплект зимни гуми Maloya Cresta 200 185/65/15 - 7мм грайфер, нахлузени върху отделни 15'' джанти

Малко повече за самия автомобил:
- Колата е с чисто нов газов инжекцион SimGas, на има-няма 2000км. Системата така е монтирана, че оставя възможност на колата да се монтира турбина с интеркулер - процедура, която планирах да направя, но май ще се отложи. Има възможност срещу наистина малка сума колата да отиде към 200 коня, но за това ще дам допълнително информация на евентуален купувач. Иначе газовата си е с паспорт, монтирана е на мястото на резервната гума с реален обем 39л (средно 350км градско се минават), като багажникът е абсолютно непокътнат. Самата резервна гума е от тънките аварийни и към момента си я возя зад/под шофьорската седалка в калъф, без дори да се вижда. Колата върви превъзходно на газ, мина вече контролен преглед през сервиз - няма никакви отклонения.
- Аз съм трети собственик на колата. Автомобилът го купих юли 2010г. в България от собственик, който я е притежавал последните 5г. и я е държал в гараж. Преди това е купена от Италия.
- Най-важното - покривът. Той е в перфектно състояние - няма нито скъсано, нито надиране, нито избеляване или прогаряне. Механизмът на покрива е здрав, обслужил съм го при покупката в Скандинавия Моторс и с ново оригинално масло.
- Колата е поддържана само на две места: в Скандинавия Моторс и при Дидо (Red Devil), като и на двете места могат да ви кажат за колата. Смея да твърдя, че колата е в блестящо състояние - каквото и да е имало съм го сменял на момента. Единствено тунингът го протаках.
- Колата никога не е катастрофирала, поне не и в моите ръце - за предишните собственици не мога да гарантирам с моята дума.

Документи на колата:
- ГТП до юли 2011г.
- ГО до юли 2011г.
- Пълно Каско в Армеец на стойност 9000лв до юли 2011г. (не съм регистрирал щети досега)
- Платен данък за 2011г. и за всички минали периоди
- Годишна винетка за 2011г.

Последни ремонти:
- Водя си пълна сервизна книжка, кога, на колко км, в кой сервиз и за колко пари какви ремонти са правени през последните 4г. както и документи за повечето ремонти. Няма да препълвам темата с всичко, но грубо казано - ходовата част е абсолютно перфектна (правил съм реглаж и диагностика преди 2 дни) с подменени амортисьори, шарнири, тампони и др., двигателят е напълно обслужен и работи много добре, скоростна кутия я оправях след като я купих, като и тя, и двигателят са със сменено масло (Motul), климатикът е пълнен преди няколко месеца с фреон, с подменени тръби и разширителен съд, тампони на двигател и скоростна кутия, ламбда сонда, както и още много много други неща. При интерес предоставям пълна сервизна история.

Недостатъци и нужда от ремонт:
- Врътката на климатика за управление на температурата е счупена, понеже жилото заяжда. Просто трябва нова врътка и да се подмени жилото. Иначе климатикът и парното си работят като пушка.
- Предният капак има точки от камъчета, а на задния капак има надраскване на лака още от предишния собственик.
- Гуменото уплътнение над прозореца на шофьорската седалка се е подгънало леко, а на задния десен прозорец се е накъсало лекичко.
- Липсва една от 4-те капачки на алуминиевите джанти.

Това е, което мога да кажа за колата. При интерес мога да разказвам още много много други неща.
Снимки:
Всички снимки
Изображение

Видео от реклама, в която тази кола е участвала :)

Цена: 8000лв. - знам, че на пръв поглед е висока, но предвид състоянието на колата, комплектите гуми, както и чисто новият газов инжекцион (само той е 1000лв) и застраховките й, а и фактът, че не бързам с парите... мисля, че е адекватна :)

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Saab 93 Convertible
МнениеПубликувано на: Пет Мар 18, 2011 8:46 am

Аватар

Май забравих най-важното - информация за контакти :)

Можете да ми пишете на ЛС, влизам всеки ден във форума или да ме търсите на мобилния: 0895-528-691 - Стилян

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 14, 2011 10:58 am

Аватар

Тъй като сега ми писа един човек, искам малко да update-на информацията за колата.

Няколко неща са направени по колата:
1. Всички забележки по външния вид са оправени - миналия месец пребоядисах изцяло преден капак, калници и врати.
2. Хидравликата на покрива е обслужена.
3. Подновени са Гражданска отговорност, ГТП и Каско до 13 юли 2012г. Каското е пълно с покритие на всички рискове и заедно с ГО са към Армеец.
4. Газовият инжекцион мина профилактичен преглед.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Авг 20, 2011 6:09 pm

Аватар

Лятото си отива и въпреки активните ремонти по покрива и постоянното стягане на колата, цената пада :)

Нова цена: 6500лв.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 12, 2011 6:01 pm

Аватар

Като предишен собственик на автомобила, мога да потвърдя всичко казано от колегата.
Колата за тези пари е кражба!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 13, 2011 1:43 pm

Аватар

Автомобил: Saab 900 II 2.0 96 kW Cabrio Engine B204I
еми да знаеш че в момента говоря с един приятел...

ще те държа в течение

Последна промяна HURRICANE на Чет Окт 13, 2011 3:34 pm, променена общо 1 път
Буква Я вместо q.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 26, 2014 12:51 pm

Аватар

Такааааа... колата отново я връщам за продажба. Нещата малко са се променили от това, което бях писал преди време, когато го продавах.

Нова цена: 5000лв. като подлежи на коментиране, но само на живо, след като огледате колата.

Актуални данни:
Пробег: 186'500км.
Платени: ГО, ГТП и данък за 2014г.

За повече информация:

0895 528 691 - Стилян Горанов

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Гараж » Употребявани автомобили

Напиши нова тема Отговори на тема