Портал » Начало форум » Гараж » Performance & Tuning

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Чип/П-бокс за 2.2 TiD
МнениеПубликувано на: Чет Юни 04, 2015 3:36 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: SAAB 900NG; Opel Zafira 1,9cdti
Питам от любопитство...да речем, че имам мерак да си докарам колата при вас. Как ще ми гарантираш написаното като резултати след като не си го правил? Има ли измерване на стенд след намесата?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 04, 2015 4:01 pm

Аватар

Автомобил: Alfa Romeo
Разбира се. Имаме един от най-добрите европейски дино стендове. Посетете сайта ни. Там пише всичко.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 04, 2015 4:25 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: MY98 9000 Aero
Колега, понеже репликата относно заяждането е след цитат на мой пост, подразбирам, че аз съм заялият се. Ако мнението ми е довело до подобно впечатление, извинявам се, не съм имал подобна цел. Относно въпросния двигател 2.2 дизел, стотици знайни и незнайни тунери предлагат ъпгрейд, но на практика в 99 процента от случаите просто фигурира в каталозите им, та затова исках пояснение, най-вече за да внесе яснота за тези, които биха имали интерес към подобна услуга. Което донякъде е и във ваш интерес и няма общо с каквото и да било заяждане. А относно B207E, B207L и B207R, точно последната буква индексира мощността на този мотор B207, който си е един и същ. Единствено R версията е с други инжектори, турбо и разпределителни валове. Е и L са абсолютно идентични хардуерно, разликата в мощността е само от софтуера и на практика B207 се предлага точно в три мощности. Във всякакви листи на тунинг компании, каталози за авточасти, функции на диагностична техника и други подобни технически документи е пълно с неточности относно двигателите на Сааб. Обикновено във всеки един модел на марката са наблъскали всички двигатели и мощности от всички модели произвеждани някога от Сааб, че даже и несъществуващи. Виждал съм дори дизел вмъкнат при 9000 и 900..... Затова, когато тези листи ги погледне някой запознат с марката, нещата му изглеждат като пародия и не би потърсил услуга там, а някъде, където се занимават конкретно и само с тази марка и са наясно с нея. Виждал съм файлове на универсални тунери, работещи със всички марки, където всички таблици се вдигат процентно без ясно съзнание какво се върши. Виждал съм и файлове, за които са плащани по 900 лв, а е премахнато само ограничението на торк лимитърите, тоест една единица е променена на нула в целия софтуер за тези пари, а на практика промяна в мощността няма. Говоря за бензинови Сааби. Не съм запознат с това как работите и не ви подценявам, особено за 2.2 дизел, и не влагам лоши намерения към вас, просто споделям факти, както и в предишния си пост. Поздрави от мен с най-добри намерения.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 04, 2015 9:12 pm

Аватар

Ние черпим информация за автомобилите директно от каталозите на BOSCH. Често има автомобили произведени за определени страни с определена мощност. Доста често и много хора не знаят че съществуват. Ние вярваме на каталозите. Не можем да сме фенове на всички марки и да знаем всичко за тях. Това обаче не ни пречи да правим добър софтуер и да смятаме нещата както трябва. Не работим с проценти и всичко пресмятаме както сме учили за това. Всичко правим собственоръчно. Никога не ползваме чужди неща. Ако нещо не можем да го направим го казваме.

Относно 2.2 мотора ние сме качили дори и дино графика от него. Нещо което в България надали има друга такава кола направена и измерена на дино. Не искам да звучи все едно е някаква гордост. Просто ние било интересно както и всички неща които са трудни за нас са предизвикателство. И мисля, че точно това е достатъчно за да изглеждаме сериозно. Нека оставим каталога. При всички тунинг сервизи в каталозите има грешки и това е нормално, и не трябва да буди чак толкова съмнения.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 04, 2015 9:40 pm

Аватар
багериста
багериста

Автомобил: SAAB 9-5 2.0Turbo-Deviltune custom stage
Нека и моето изказване да не се приеме като някакво заяждане,но мисля,че ако сте релили да се занимавате с туниране точно на тази марка автомобили (SAAB) трябва да изчетете един голям куп с информация,а и трябва да разберете от къде да я почерпите в грамотен и верен вид! Ако разчитате на информацията от BOSCH не мога и да си помисля как точно ще тунирате един B205 например. Аз също съм виждал с очите си (макар и да не се занимавам точно с това) уж туниран софтуер,за който са платени един бюлюк пари,а всъщност е по-зле и от оригинала...
SAAB е наистина различна марка,с не малко особености! И ако искате да стоите стабилно в това,с което се занимавате трябва да обърнете подобаващото внимание на вска една марка,особено когато е "различна" от останалите! В крайна сметка това касае само вашият просперитет :wink:
Успех!

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Юни 04, 2015 10:59 pm

Автомобил: 9-3 TID 99', 9-5 TID 03'
Темата е за чип на дизел - колегата се е включил на правилното място , това че на сайта им има недоразумения е сигурно за друга нова тема :).
95-цата ми е чипната ( така си дойде нов внос) - върви осезаемо по-добре от 93-ката , която я чипвах тук ( не при тях) и мерена на дино показа 140 магарета. И в двете няма "кутийки" , емулатори и тем подобни. Двигателите знаете са същите 2.2 , но за помпите не съм сигурен :).
И понеже този двигател не е особено "долюбван" в саабските среди , който каквото прави си го прави самостоятелно и не оставя следа ... което е жалко.
@ oemotorsport - моля прати ми на лично ценоразпис ( не намерих на сайта) . Конкретно ме интересува 2.2 125 ( 9-3 след 2002 г.) .

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 05, 2015 3:21 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0
oemotorsport написа:
Ние черпим информация за автомобилите директно от каталозите на BOSCH.....

Не знам от къде черпите информация, но гледайки новите неща на сайта Ви, относно вече коментирания модел 93 SS, неточностите са си все още там.... :yes:

oemotorsport написа:
....Всичко което правим е наше дело. Ако на някой не му харесва знаете пътя към чуждестранните фирми. Цените също......

Това звучи малко като "ако не дойдете при нас, останаха само лошите скъпи чужди фирми". :D

А колкото до това, че темата била за дизел, точно за дизел са ми и първите две питания в предходното ми мнение.
Извън темата:
Изкушавам се да попитам колко коли с Т8 сте правили, ама темата е за дизел, та ще го запазя като евентуален бъдещ въпрос. :goodheart:

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 05, 2015 8:39 am

Аватар
багериста
багериста

Автомобил: SAAB 9-5 2.0Turbo-Deviltune custom stage
Woolyrhino написа:
Темата е за чип на дизел - колегата се е включил на правилното място , това че на сайта им има недоразумения е сигурно за друга нова тема :).
95-цата ми е чипната ( така си дойде нов внос) - върви осезаемо по-добре от 93-ката , която я чипвах тук ( не при тях) и мерена на дино показа 140 магарета. И в двете няма "кутийки" , емулатори и тем подобни. Двигателите знаете са същите 2.2 , но за помпите не съм сигурен :).
И понеже този двигател не е особено "долюбван" в саабските среди , който каквото прави си го прави самостоятелно и не оставя следа ... което е жалко.
@ oemotorsport - моля прати ми на лично ценоразпис ( не намерих на сайта) . Конкретно ме интересува 2.2 125 ( 9-3 след 2002 г.) .

Да разбираме,че двигателите и на двата автомобила са 2.2...?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 05, 2015 8:41 am

Аватар

Автомобил: SAAB 9-5 2,0t - Deviltune
Май ДА Ясене, нали се разбра, че ставало въпрос за дизел, а това от сайта им:
Изображение

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 05, 2015 10:14 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-5 AERO'03 10x to the Devil
Браво за постижението, звучи добре. Как е в движение да каже щастливият собственик.
НО искам да попитам за 2 неща - защо изчислената загуба на мощност колела/двигател е цели 24% за кола с ръчни скорости и предно предаване. Както и защо максималната мощност е постигната при едва 3500 об., след като тоя двигател има полезен обхват от обороти докъм 4000-4200 и дори фабричният пик е при 4300, ако не ме лъже паметта?
За това, че пикът на въртящия момент е изместен с 1000 об. нагоре спрямо фабричния няма да питам, щото сигурно ще се приеме като заяждане.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 05, 2015 6:35 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Извън темата:
Слави пита като пръв лаик ;) Защото турбото, нагоре просто го няма, както е при повечето турбини серийно монтирани.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 05, 2015 8:17 pm

Аватар

slavi написа:
Браво за постижението, звучи добре. Как е в движение да каже щастливият собственик.
НО искам да попитам за 2 неща - защо изчислената загуба на мощност колела/двигател е цели 24% за кола с ръчни скорости и предно предаване. Както и защо максималната мощност е постигната при едва 3500 об., след като тоя двигател има полезен обхват от обороти докъм 4000-4200 и дори фабричният пик е при 4300, ако не ме лъже паметта?
За това, че пикът на въртящия момент е изместен с 1000 об. нагоре спрямо фабричния няма да питам, щото сигурно ще се приеме като заяждане.

Винаги загубите са толкова. Просто никое друго дино в БГ не ги мери или ако ги мери не ги показва и всеки си измисля загуби каквито му харесват :) Загубите е дълга и широка тема по принцип. Мога да говоря много ако Ви е интересно. Много неща зависят там. От теглото на джантите до твърдоста, широчината, температурата и налягането на гумите...

Относно това защо не може да си развие колата потенциала във всички обороти не мога да кажа. Конкретния автомобил се е движил дълго време с запецнал ЕГР. Не е ясно смукателя колко е задръстен със сажди. Въртящия момент пада много след 4000 защото и дебита на въздуха пада. При константно налягане на турбото спрямо оборотите на макс. въртящ момент и след 4000 об. количеството въздух пада доста от там и горивото. Без да отворим смукателя или да проверим някои неща по мотора не можем да кажем повече.

Изместването на въртящия момент е защото съм натиснал педала докрай по-късно. Колата имаше крива джанта и подскачаше доста на диното точно в 2100 об. на 4-та, а и първото измерване беше на почти изстинал мотор

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 05, 2015 10:54 pm

Yassen-TE написа:
Woolyrhino написа:

Да разбираме,че двигателите и на двата автомобила са 2.2...?

Да двигателите са 2.2 ТИД. Моделите и годините са различни само. Предполага се , че и помпите :).

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Юни 06, 2015 8:59 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Тази 9-3-ка, не е никакъв проблем да се пипа, нормално е PSG да е с по-добрата динамика, едно заради възможностите на помпата, друго заради турбината с променлива геометрия. VP44 освен че е по-евтина, със сигурност няма друго предимство,

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Юни 06, 2015 11:20 pm

Red_Devil написа:
Тази 9-3-ка, не е никакъв проблем да се пипа, нормално е PSG да е с по-добрата динамика, едно заради възможностите на помпата, друго заради турбината с променлива геометрия. VP44 освен че е по-евтина, със сигурност няма друго предимство,

Знам , че старата помпа не е проблем да се пипа ( май цяла България знае :wink: ) , просто казвам , че 9-5цата не върви за 120 коня. Мога да си направя преценката и според други коли , които карам или съм карал. Просто някой си е свършил добре работата в Италия.
Но докато не я кача на дино , можем само да предполагаме ...

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Гараж » Performance & Tuning

Напиши нова тема Отговори на тема