Портал » Начало форум » Клуб Saab » На среща...

Напиши нова тема Отговори на тема
Автор Съобщение
 Заглавие: Есенна среща 2017г. - дискусия за дата, място и организатор
МнениеПубликувано на: Пон Авг 28, 2017 8:09 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0 MY'97
Тъй като времето върви, септември наближава, а по традиция през октомври се провеждат повечето есенни срещи, пускам темата за да обсъдим кога, къде и най-веч е кой ще се наеме с организацията.

Върнете се в началото  

Заглавие: Re: Есенна среща 2017г. - дискусия за дата, място и организатор
МнениеПубликувано на: Вто Авг 29, 2017 4:50 pm

Аватар
модератор

Автомобил: SAAB 9-5 Aero MY'05
От както Урагана пусна темата толкова много идеи ми дойдоха на главата. Бързам да ги нахвърля набързо, за да не ми убегне нещо.
Относно датата, колкото по-бързо се обединим около една дата, толкова по добре. Аз мисля, че 7-8 Октомври е добре. Това е мое мнение, всеки може да предлага други дати за обсъждане.
Относно дестинацията, нахвърля набързо какво ми идва на главата, както следва:

- Смолян /Планетариума/ - Широка лъка - Пампорово - Смолянските езера......
- Триград /пещерата/ - Ягодина /Ягодинската пещера/......
- яз.Доспат, откъм страната на с.Сърница, насред гората е комплекс Романтика, разходка с корабче, чист въздух, забавления за децата и т.н. ......
- Кърджали /г-н Сидер Дошев/, язовира и околностите ..........
- Мелник /най-малкия град в България и уникално място за среща според мен/ - Роженския манастир .....
- Белмекен - тук според мен ще е добре в този сезон, но не знам дали има какво да се види там, но нека остане като вариант.

Това е набързо, което ми идва на ум като дестинации и тук ми изниква един въпрос - какво пречи да посетим някое от местата, на който някога, преди 7-8-10 години е правена СААБ среща? Според мен нищо не пречи и като гледам какви дестинации са се избирали тогава, направо се изкушавам. Забележете само - Рибарица, Копривщица, пещерата Леденика /Враца/, старата столица Велико Търново и Царевец, Чифлик, Белоградчишките скали, Габрово /Узана/, Старозагорските минерални бани, Трявна, Костенец, Панагюрище и т.н.
Не се изключва варианта и за морска среща макар, че на някой от вас може да им е омръзнало морето, но все пак.
Относно това кои ще се наеме с организация, според мен това е пряко свързано с избора на дестинация. Ако някой се наеме да организира и има подходяща дестинация, нека си каже предложението, но пак са свързани двете неща.
Надявам се всички да сме живи и здрави, да си спретнем една хубава среща, за чудо и приказ дет се вика.
Бъдете по активни, давайте предложения и мнения каквито искате. Важното е да стане дискусия и колкото повече хора участват, толкова по добре.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 29, 2017 7:12 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-3 TiD 2,2
Смолянския район ми е особена слабост , там може да се иде до много хубави места и все на близо . А Родопите , еееехххх :D

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 29, 2017 9:38 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-5 3.0 tid..Saab 9-5 2.3 t
Ibraim написа:
на някой от вас може да им е омръзнало морето, но все пак.

Никви морета,на планина :D

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 30, 2017 11:49 pm

Автомобил: SAAB 9-5 2.3T Aero, B235R, 2002
По-долу добавям моите предложения за хотел и места за разглеждане, като отбелязвам че посоченото е само предложения без да имам към момента информация относно свободните места.

1. хижа "Дрънчи дупка", на 15км от гр. Елхово. Страница в сайта на гр. Елхово и Facebook страница на хижата. Разполагат с кухня с всички необходими съдове и уреди за приготвяне на храна, т.е. храната май е на самообслужване.
В близост са пещера „Дрънчи дупка“ и параклис „Рождество Пресвято Богородично“. Разполагат с микроязовир за риболов на шаран и пъстърва, басейн, волейболно игрище, коне за езда и пуснатите на свобода животни (зайци, кокошки с пиленцата, фазани и др.).
2. х-л Берито, гр. Момчилград.
3. Парадайс СПА Хотел, Цигов Чарк.
4. Екоцентър Румика, с. Маломирово, гр. Елхово.

Ако изберем района на Кърджали - можем да разгледаме:
1. средновековна крепост "Мал асар" (с. Воденичарско). Намира се на ~30км от гр. Кърджали по второкласен път.
Крепостта има два строителни етапа - през VI и XI век. На 200м има скална гробница, а местните вярват в лечебни сили на мястото.

2. скален комплекс "Големиня казан" (с. Равен). Намира се на ~25км от гр. Кърджали по второкласен път.
По пътя е изграден бунар (кладенец) със студена и вкусна вода, а комплексът е на ~3км от с. Татул. Има множество изсечени в скалите - проходи, жертвеници, улеи и др.

3. крепост "Клисе тепе" (с. Биволяне). Намира се на ~30км от гр. Кърджали по второкласен път и малко черен път.
Целият масив е с люляк и божури, и все още има останки от средновековна църква. В селото има символични гробове, а през месец септември се правят курбани за здраве и благополучие.

4. пещерата "Хладилника" (с. Любино). Намира се на ~45км (~1ч. 20мин.) от гр. Кърджали по второкласен път.
Пещерата е едногалерийна с дължина 5-6м., с висока влажност и температура 3-4C без значение сезона и е обявена за защитен обект през 1978г.

5. тракийски мегалити (с. Лисиците). Намира се на ~10км от гр. Кърджали по второкласен път, след което се минава пеша по въжен мост над язовир "Студен кладенец".
Необезпокоявани от хората скалите се обитават от множество редки видове птици. Тракийската крепост е на ~100м южно от селото.

6. скална гробница (с. Джанка). Намира се на ~55км (~1ч.) от гр. Кърджали по второкласен път.
Гробницата е изсечена във вулканична скала, наблизо (~15м) има запазена винарна и басейн с дълбочина ~0.5м.

7. "Харман кая" (с. Биволяне). Намира се на ~30км от гр. Кърджали по второкласен път.
Уникално скално изсечено светилище, като се допуска че то започва да действа заедно с това при с. Татул.

Друго което прочетох - "С музей на тютюна в началото на м. Септември, се открива 11-то издание на Фестивала на терлика в кърджалийското село Дъждовница" (в-к Родопчани и Darik News)
Самото село се намира на 11км от центъра на Кърджали.

И нещо извън темата за срещата, но свързано с гр. Кърджали - "До края на годината в Кърджали се очаква да бъде въведена Синя зона".

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 31, 2017 10:49 am

Днес сутринта разговарях по телефон с г-н Живко Вълчанов, представител на хижа "Дрънчи дупка".

Към момента хижата е свободна за дати 7-8 и 14-15 Октомври, като местата са над 50 - в две хижи и няколко бунгала. Снимки на хижите и бунгалата има на официалния им сайт - www.melnitca.com
Господинът сподели, че ще останем доволни - както от природата, така и спокойствието, забавленията и обслужването.

Относно храната - по заявка могат да ни приготвят, както и ние можем да си занесем и приготвим/сготвим сами.
Попитах за ориентировъчни цени за храна приготвена от тях - приготвят я на място, т.е. те си колят животните, и е 6 лв./кг. живо тегло за свинско и агнешко. При желание могат да осигурят/приготвят и риба.

При нужда ще ги разпитвам допълнително.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 01, 2017 12:18 am

Ще припомня, че по една или друга причина част от колегите от северна България - не присъстваха на пролетната среща в Ивайловград.
Затова смятам че е редно приоритетно да чуем техните предложения и коментари.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 01, 2017 10:01 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Red Devil RIP! 9000 2.3T auto
Именно за това, почти бях готов да оплюя предложенията ви за Странджа и Родопите (колкото и да ги харесвам като дестинации). Но тъй като не мога да се ангажирам с организация реших да си замълча. :?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 01, 2017 3:45 pm

Аватар

Автомобил: Saab 9-3 TiD 2,2
Тогава северна централна ? Примерно Търново , Габрово , или пък Русе ?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 01, 2017 5:48 pm

Аватар

Автомобил: ex 9000, 9-5 2.3 aut. Devil Performance
И от мен едно - https://mob.pochivka.bg/hotel-everest-o19379 - близо до София, магистрала. За гледане - https://mob.pochivka.bg/zabelejitelnost ... 23.9997711 /водопада е доста висок/, само не се знае доколко ще е свободно, защото последният път казаха, че се запазвало месец-2 занапред.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 02, 2017 10:22 am

Iztrebitel написа:
И от мен едно - https://mob.pochivka.bg/hotel-everest-o19379 - близо до София, магистрала.

Етрополе изглежда красиво и отдавна не съм бил там, но ме притеснява че според информация в booking.com хотел "Еверест" - е почти разпродаден. Iztrebitel - имаш ли информация относно свободните хотели/места в гр. Етрополе ?
Имаме ли решение относно датите ?, миналата година са били 8-ми и 9-ти Октомври.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 02, 2017 11:40 am

Аватар

Автомобил: ex 9000, 9-5 2.3 aut. Devil Performance
Днес се обаждах - имат сватба тогава, но следващата седмица - 14,15 е свободен засега, нямат резервации.

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 02, 2017 6:20 pm

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: Saab 9-5 Aero, R.I.P. 9-5 2.2 TiD Vector
С Iztrebitel си говорихме на предишната среща да ви заведем в Козлодуй и да видите АЕЦ-а и кораба "Радецки". С нашите връзки ще можем да ви направим "Ден на отворените врати". За съжаление такива неща е удачно да се правят само когато и двата блока работят. А 6-ти блок предстои да излезе в планов годишен ремонт за презареждане, който продължава 40-50 дни. Та май сега няма да стане. Но пролетната среща може да я направим там :)

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 03, 2017 11:17 am

Iztrebitel написа:
..., но следващата седмица - 14,15 е свободен засега, нямат резервации.

Написаното означава ли, че срещата ще бъде на 14/15-ти Октомври ? Кой поема организацията по настаняване и храна ?

Върнете се в началото  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 03, 2017 11:28 am

Аватар
saab-club.com member
saab-club.com member

Автомобил: 9-3SS MY'05 DevilTune /900NG 2.0 MY'97
14/15 ми звучи добре и на мен. :)
А в Момчилград аз поне не идвах заради изникнали други ангажименти.
Между другото, коментирахме тук Тетевен, не е лоша дестинация, да я имаме предвид за някоя среща. :)
https://travel.rozali.com/bulgaria/p10288.html

Върнете се в началото  

Препоръчваме Ви:   

Портал » Начало форум » Клуб Saab » На среща...

Напиши нова тема Отговори на тема